۷ ماده غذایی سرکوب کننده هورمون گرسنگی

0
8

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


 کم کردن اشتها و خوردن به اندازه غذا نه تنها به حفظ تناسب اندام کمک می کند بلکه باعث بهبود سلامت نیز می شود، در این مطلب به چند ماده غذایی کاهنده اشتها اشاره می شود

مهار گرسنگی با چند ماده غذایی 

بدن کلید گرسنگی دارد و ما در این گزارش نحوه کنترل آن را به شما آموزش می دهیم. در ابتدا باید به این نکته توجه داشت که همه چیز با کنترل هورمون‌های گرسنگی شروع می‌شود.

اولین هورمون گرلین است که هورمون گرسنگی نیز نامیده می‌شود. وقتی شکم شما خالی یا فکر می‌کنید خالی است، گرلین ترشح می‌شود.

هورمون لپتین هم مهار اشتها را بر عهده دارد و وقتی سیر می‌شوید به مغز علامت می‌دهد که دست از غذا خوردن بکشید.

کلید گرسنگی به طور طبیعی خاموش نمی‌شود و حتی در زمان سیری به خوردن ادامه می‌دهید. اینجاست که راهکار‌های طبیعی برای کاهش گرلین پا به میدان می‌گذارند.

در این گزارش ۷ ماده غذایی که گرسنگی را خاموش می‌کنند و این مواد غذایی هم تاثیر کوتاه‌مدت و هم تاثیر بلندمدت دارند، مرور می‌کنیم.

بیشتر بدانید : کم کردن اشتها با ۹ ضد اشتهای طبیعی

بیشتر بدانید : کاهش اشتها با مصرف این ویتامین ها و مواد معدنی

۱. تخم مرغ

در تحقیقی که روی ۲۱ مرد انجام شد، نیمی از آن‌ها صبحانه شیرینی و نیمی از آن‌ها تخم مرغ خوردند. نتایج نشان داد که گروه تخم‌مرغ سه ساعت بعد، گرسنگی کمتری داشتند و طی ۲۴ ساعت بعد کالری کمتری مصرف کردند!

بیشتر بدانید : بعد از خوردن تخم مرغ این ۱۲ اتفاق در بدنتان می افتد

۲. جوی دوسر

جوی دوسر حاوی فیبر غیرمحلول است. در یک مطالعه کانادایی معلوم شد سطح هورمون گرسنگی یا گرلین در کسانی که در رژیم غذایی‌خود فیبر غیرمحلول بیشتری دارند، پایین‌تر است.

بیشتر بدانید : مقابله با آرتروز با صبحانه سرشار از فیبر و جو دوسر

۳. سیب‌زمینی آب پز

مطابق با یک مطالعه سیب زمینی آب‌پز شده، سیرکننده‌ترین ماده غذایی است. اگر سیب زمینی پخته شده در آب را بعد از خنک شدن در یخچال بخورید، خواص سیرکنندگی آن بیشتر هم می‌شود.

۴. سیب قرمز

سیب قرمز سرشار از فیبر سرکوب‌کننده گرسنگی است. مطابق با یک مطالعه به ازای مصرف هر ۱۰ گرم فیبر محلول در روز، چربی شکمی طی ۵ سال ۳/۷ درصد کاهش می‌یابد.

۵. سرکه سیب

مطالعات نشان داده‌اند، اسید استیک موجود در سرکه سیب تخلیه معده را به تأخیر می‌اندازد و باعث آزاد شدن آهسته قند در جریان خون می‌شود.

بیشتر بدانید : فواید نوشیدن سرکه سیب در صبح

۶. مغزیات

ترکیب کاملی از فیبر، پروتئین و چربی موجود در مغزیات باعث احساس سیری می‌شود و در نتیجه کالری کمتری در طول روز می‌خورید. وقتی به دنبال مهار هورمون گرسنگی هستید، در یک وعده ۵۰ پسته را در نظر بگیرید که ۱۵۹ کالری دارد!

۷. حبوبات

براساس یک مطالعه مروری در سال ۲۰۱۷، حبوبات مانند لوبیا، عدس و نخود می‌تواند به طور مستقیم احساس سیری را افزایش دهد و در عین حال به شما کمک‌ می‌کند که در ادامه روز کالری کمتری دریافت کنید.

بیشتر بدانید : کاهش اشتها با این مواد غذایی

بیشتر بدانید : مهم ترین دلایل پزشکی کم اشتهایی چیست؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: سلامت نیوزمنبع خبر : سیمرغ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید