۷ ویژگی مهم که نشان می‌دهد شما می‌توانید روی همسرتان حساب کنید

0
27

۷ ویژگی مهم که نشان می‌دهد شما می‌توانید روی همسرتان حساب کنید

این مسئله که شما بتوانید در شرایط سخت و بحرانی اطمینان داشته باشید که می‌توانید به همسرتان تکیه کنید و او از شما حمایت کند یکی از اساسی‌ترین پایه‌های زندگی مشترک است.

به گزارش سایت طلا همانطور که گفته شد یکی از اساسی‌ترین پایه‌های زندگی مشترک اعتماد به همراه و حامی گر بودن همسر است. شما در طول زندگی مشترک تان به سختی‌ها و مشکلات زیادی برخورد می‌کنید، اما تنها به یک شرط می‌توانید از آن‌ها عبور کنید که بتوانید از همسرتان کمک بگیرید.

این ۷ نشانه به شما می‌گویند که شما می‌توانید بر روی همسرتان حساب کنید.

۱. رشد عاطفی

فردی که دارای رشد عاطفی است هیجانات و احساسات خود را می‌بیند و اجازه می‌دهد هیجاناتش در زمان مناسب بدون هیچ گونه قضاوتی جاری شوند. چنین فردی همانطور که به خود فکر می‌کند، قابلیت همدلی با دیگران را نیز دارد و به اصطلاح می‌تواند خود را جای افراد دیگر بگذارد و احساسات آن‌ها را نیز بپذیرد. این اشخاص، مستقل و مطمئن به خود هستند و به همسر خود حس دلبستگی دارند نه وابستگی.

۲. گشودگی

منظور از گشودگی پذیرای تجربیات جدید بودن است. یک شریک عاطفی نه تنها نباید شما را محدود کند بلکه باید پر و بالی برای پرواز شما به سمت اهداف تان باشد. زمانی که زوجین پذیرای یکدیگر نباشند و عرصه را برای رشد و پیشرفت یکدیگر محدود کنند آن زمان است که می‌توان فهمید در آن‌ها هیچ گونه گشودگی وجود ندارد.

۳. صداقت

برای هر شخصی دروغ گفتن اتفاق پسندیده‌ای نیست، اما زیاد اتفاق می‌افتد که زوجین به آن به عنوان مرهمی کوتاه مدت برای حل مشکلات خود نگاه می‌کنند. جالب است بدانید طبق تحقیقات بین کمتر دروغ گفتن و ارتباط بهتر رابطه معنی داری وجود دارد. هر چه بین زوجین یکرنگی و اعتمادی بیشتری موج زند به طور طبیعی صمیمت بیشتری را با هم حس می‌کنند.

۴. احترام و حساس بودن به یکدیگر

از جمله با ارزش‌ترین احساساتی که یک فرد می‌تواند تجربه کند مورد احترام واقع شدن است. وقتی شخصی به خود واقعیتان احترام می‌گذارد احساس دوست داشتن را برای شما آسان و ساده می‌کند چرا که می‌بینید در یک رابطه خود شما با تمام علایق، نقاط ضعف و قدرتتان مورد قبول هستید و این حس شیرینی است.

۵. استقلال

تصور عموم به این صورت است که یک زوج برای ما شدن باید تلاش کنند و زندگی مشترک باید سرشار از فداکاری باشد. شاید در ابتدا هر زوجی اینگونه فکر کنند، اما با گذر زمان می‌توان فهمید که یک رابطه سالم اینجوری کار نمی‌کند. هر انسانی منحصر به فرد است و دارای افکار و علایق خاص خود است و یکی شدن با فردی دیگر می‌تواند به ندیدن خود و خواسته‌های خود تمام شود که در انتها موجب نا امیدی می‌شود. در یک رابطه سالم افراد جدا از همراهی و همدل بودن به فکر حفظ فردیت و استقلال خود نیز هستند چرا که متوجه ارزش انسان هستند و به دنبال تغییر اجباری یکدیگر نیستند.

۶. مسئولیت پذیری

مسئولیت پذیری به معنای تعهد درونی است که فرد نسبت به انجام وظایف خود احساس می‌کند. این جمله که مسئولیت زندگی خود را به عهده گیرید را شاید زیاد شنیده باشید. اما فایده مسئولیت پذیری چیست؟ از دید دکتر نسرین باقری مشاور ازدواج هر چه افراد مسئولیت پذیری بیشتری از خود نشان دهند دیگران اعتماد بیشتری به آن‌ها می‌کنند و حس رضایت دو طرفه ایجاد می‌شود. افرادی که مسئولیت پذیر هستند به خود به عنوان فردی اثرگذار نگاه می‌کنند که می‌توانند در حل اختلاف خانواده کنترل زندگی را به دست گیرند و برای حل آن قدمی بردارند. واضح است که فردی با این ویژگی در بحران‌های زندگی در کنار همسر خود خواهد بود نه در مقابل او!

۷. همدلی

از دید راجرز همدلی به معنی درک دنیای پدیدارشناسی شخص مقابل است. منظور از پدیدار شناسی درک جهان بینی شخص است. اینکه یک فرد دنیا را، خود را و دیگران را چطور می‌بیند و درک می‌کند؟ زوجینی که همدلی می‌کنند به یکدیگر گوش می‌دهند و از نگاه دکتر تابع جماعت روانشناس پیش از ازدواج این افراد قصد جانب داری ندارند و به دنبال مقصر هم نیستند تنها سعی می‌کنند در غم و شادی، دنیا را از دید یکدیگر ببیند و حس کنند.

منبع : زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید