۳۰ روز طول می کشد تا کرونا از بدن بیرون برود/ تخمین صحت تست ها

0
50

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


۳۰ روز طول می کشد تا کرونا از بدن بیرون برود/ تخمین صحت تست ها

تحقیق یک پزشک ایتالیایی نشان می دهد از زمان تشخیص ابتلای فرد به کرونا، ۳۰ روز طول می کشد تا بدن وی از ویروس پاک شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، براساس تحقیقی که در نشریه « بریتیش مدیکال ژورنال» منتشر شده، بیماران کووید۱۹ باید یک ماه منتظر بمانند تا مشخص شود ویروس کرونا از بدن آنها خارج شده است یا خیر. 

دکتر «فرانچسکو ونتورلی» از دانشگاه مودنا -رجیو امیلیا  و همکارانش روی ۱۱۶۲ بیماری مطالعه کردند که با استفاده از تست PCR ابتلای آنان به کووید۱۹ تشخیص داده شده بود.

این بیماران ۱۵ روز پس از انجام تست اولیه، ۱۴ روز پس از تست دوم و ۹ روز پس از تست سوم تحت آزمایش کرونا قرار گرفتند. محققان فاصله های زمانی اجرای تست را با توجه به توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های اروپا تعیین کردند.

نتیجه تست نخست ۶۰.۶ درصد از بیماران بهبود یافته از کووید۱۹، منفی بود. یک تست دیگر نیز نتیجه منفی ۷۸.۷ درصد از بیماران را تایید کرد. محققان معتقدند مقایسه نتایج این دو تست نشان می دهد از هر ۵ نتیجه تست منفی، احتمالا یکی از آنها اشتباه است. این بدان معنا است که بسیاری از بهبودیافتگان کووید۱۹ پس از منفی شدن تستشان، ممکن است همچنان ناآگاهانه ویروس را به دیگران منتقل کنند.

همچنین پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که پس از منفی شدن ۲ تست متوالی PCR، ویروس کرونا به طور کامل از بدن بیمار حذف شده است. در کل ۳۰ روز پس از تشخیص بیماری در فرد و ۳۶ روز از زمان ظهور علائم آن، این ویروس از بدن انسان پاک می شود.

البته پاک شدن ویروس از بدن بیماران مسن تر و افرادی که شدت بیماری آنها بیشتر است، مدت زمان طولانی تری طول می کشد. مدت زمان پاک شدن ویروس از بدن افراد بالاتر از ۵۰ سال، ۳۵ روز و برای افراد بالای ۸۰ سال، ۳۸ روز اعلام شده است.

همچنین طبق تحقیق ۳۳ روز طول می کشد تا ویروس از بدن بیمارانی که در بیمارستان بستری نمی شود، پاک شود. مدت زمان پاک شدن ویروس از بدن بیماران بستری شده در بیمارستان ۳۸ روز تخمین زده شده است.

محققان اشاره می کنند درک زمان خروج ویروس از بدن بیماران عاملی کلیدی در تعیین استراتژی های تست است و سبب می شود بیماران بیش از مدت زمان لازم در قرنطینه نمانند.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید