یوسفی: شرایط دفاع پرسپولیس به برتری استقلال کمک می‌کند

0
29


یوسفی: شرایط دفاع پرسپولیس به برتری استقلال کمک می‌کند

یوسفی: شرایط دفاع پرسپولیس به برتری استقلال کمک می‌کند

پرسپولیس اگرچه کمتر از سایر تیم‌ها گل خورده اما خط دفاع این تیم شکل و شرایط سال‌های قبل را ندارد، آن‌ها روی نیمکت هم مدافع مناسبی ندارند.

محسن یوسفی در خصوص شرایط دو تیم استقلال و پرسپولیس در آستانه دربی ۹۴ تهران اظهار داشت: استقلال در چند هفته اخیر امتیازگیری خوبی داشته، الان در صدر جدول است و به همین دلیل از نظر روحی و روانی شرایط بهتری دارد. البته از نظر فنی انتظار بیشتری از این تیم داریم، ولی در مجموع استقلال شرایط بهتری دارد. در طرف مقابل پرسپولیس به خاطر از دست دادن فینال لیگ قهرمانان آسیا از نظر روحی و روانی دچار مشکل شد و نتوانست آنطور که باید و شاید خودش را جمع و جور کند. ضمن اینکه با رفتن بشار رسن هم از نظر بازیکن دچار مشکل شد.

وی ادامه داد: با اینحال دربی هیچ وقت اینطور نبوده؛ تیمی که امتیازات بیشتری دارد برنده بازی شود و تیمی که امتیاز کمتری دارد از قبل بازنده باشد. روز بازی بستگی به شرایط روحی روانی و آمادگی بازیکنان تیم‌ها دارد.

مهاجم اسبق استقلال تصریح کرد: استقلال به دلیل اینکه در چندسال اخیر نتوانسته موفق باشد، عزم خودش را جزم کرده که امسال حتما به قهرمانی برسد. هم بازیکنان خوبی در زمین دارد و هم بازیکنان خوبی روی نیمکت دارد که این موضوع کمک می‌کند تا تعویض‌های خوبی داشته باشند. انگیزه بازیکنان استقلال به آن‌ها کمک می‌کند. از طرفی پرسپولیس به خاطر قهرمانی‌های چند سال اخیر هنوز ذات بردن را دارد هرچند که در چند بازی اخیر این مساله کمتر شده، اما همانطور که اشاره کردم این بازی شرایط خاص خودش را دارد که امیدوارم به نفع استقلال رقم بخورد.

یوسفی در خصوص تقابل خط خمله استقلال با خط دفاع پرسپولیس عنوان کرد: علیرغم اینکه شیخ دیاباته هنوز به آمادگی کافی نرسیده، اما خط حمله استقلال شرایط خوبی دارد. اگر دیاباته به آمادگی لازم برسد این شرایط خیلی بهتر می‌شود. یکی ازنقاط قوت استقلال خط حمله این تیم است که بدون حضور شیخ هم توانسته شرایط خوبی داشته باشد.

وی افزود: پرسپولیس اگرچه کمتر از سایر تیم‌ها گل خورده، اما خط دفاع این تیم شکل و شرایط سال‌های قبل را ندارد. به خصوص اینکه شجاع خلیل زاده هم از این تیم جدا شده که باعث شد این تیم ضربه بخورد. به نظرم آن‌ها روی نیمکت هم مدافع مناسبی ندارند و این می‌تواند باعث برتری استقلال شود.

یوسفی در خصوص پیش بینی‌اش از نتیجه این مسابقه گفت: دوست دارم استقلال برنده این بازی باشد تا اختلاف امتیازش با تیم‌های دیگر را بیشتر کند. باید این اتفاق بیفتد. البته پیش بینی این بازی کار سختی است، اما فکر می‌کنم استقلال می‌تواند با نتیجه دو بر یک برنده این مسابقه شود.

مهاجم اسبق استقلال در مورد اینکه آیا ممکن است کری‌خوانی‌های مدیریتی هر دو باشگاه روی شرایط تیم‌ها در زمین تاثیر منفی بگذارد، اظهار داشت: این اتفاقات همیشه و از قبل هم بوده، اما الان دو تیم آرامش بیشتری قبل از دربی دارند. در گذشته استرس بیشتری وجود داشت و شرایط بازی پیچیده‌تر بود. به خصوص اینکه تماشاگران هم در ورزشگاه حاضر بودند که باعث می‌شد شرایط بازی سخت‌تر شود، اما در کل کری‌خوانی در سطح مدیریتی اصلا درست نیست. آن‌ها خودشان در فضای مجازی یا در مصاحبه‌ها به بازیکنان توصیه می‌کنند که رعایت کنید، اما خودشان بدتر از بقیه می‌شوند. با اینحال به نظرم این مساله در شرایط فعلی تاثیری ندارد.

منبع:وانا نیوز

منبع : شایانیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید