کشتی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان/ ۳ پیروزی و یک شکست آزادکاران ایران

0
41
مجتبی گلیج

رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد امیدهای جهان از صبح امروز(دوشنبه) به میزبانی مجارستان آغاز شد که حاصل آن ۳ پیروزی و یک شکست در دور نخست بود.

به گزارش ایسنا، در جریان نخستین روز از رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۱۹ که در بوداپست پایتخت مجارستان در حال برگزاری است، ۴ نماینده ایران در ۵ وزن نخست به مصاف رقبایشان رفتند.

در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۲۰ نفر حضور دارند، علیرضا سرلک در دور نخست به مصاف رازمیک میساکیان از ارمنستان رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر یک به برتری رسید. وی در دور دوم با برنده کشتی میان رضوان کواکس از رومانی و ریکوتو آرای از ژاپن کشتی مبارزه می‌کند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم ابوالفضل حاجی پور در همان دور اول مقابل جایدین الرمان از آمریکا با ضربه فنی شکست خورد و از رسیدن به مراحل بالاتر بازماند. حاجی‌پور برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال بزنز تلاش کند، باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۲۲ شرکت کننده دارد، امیرحسین حسینی در دور اول به مصاف آرمان آندراسیان از ارمنستان رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۲ به برتری رسید و راهی دور بعد شد. وی در دور بعد با برنده دیدار اسلام بک اورازبیکوف از قرقیزستان و انس اوشلو از ترکیه کشتی خواهد گرفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول برابر لوکاس کراساسکاس از لیتوانی با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید. وی در دور بعد به مصاف برنده دیدار میان اریک تیله از آلمان و گی وی ماتچاراشویلی از گرجستان می رود. در این وزن ۱۶ نفر حضور دارند.

سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز یکی از کشتی گیران ایران بود که به علت عدم صدور روادید نتوانست عازم مجارستان شود تا ایران در این وزن نماینده‌ای نداشته باشد.

انتهای پیام

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید