کریمیان: با نویدکیا بازیکنان اعتماد به نفس دارند/ صبر و حوصله هواداران تحسین برانگیز است

0
73

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

کریمیان: با نویدکیا بازیکنان اعتماد به نفس دارند/ صبر و حوصله هواداران تحسین برانگیز است

بازیکن پیشین تیم فوتبال سپاهان می‌گوید از زمانی که نویدکیا سرمربی این تیم شده است، بازیکنان اعتماد به نفس‌شان افزایش پیدا کرده است.

مهدی کریمیان، بازیکن پیشین تیم فوتبال سپاهان در گفت و گو با ایسنا درباره پیروزی این تیم برابر السد اظهار کرد: سپاهان و محرم نویدکیا به زمان احتیاج داشتند. نمی‌خواهم آنها را با تیم دیگری مقایسه کنم. نویدکیا با این شرایط جلو آمده و همه چیز را در نظر گرفته است. نویدکیا در این ۴ بازی به عنوان بازی‌های تدارکاتی قبل از لیگ و شناختن ترکیب دلخواهش تیم را به زمین فرستاد. او هم در ترکیب اصلی و هم در تعویض‌هایش تغییرات زیادی در این چهار بازی ایجاد کرد تا ساختار اصلی تیمش را بشناسد و بفهمد چه بازیکنانی به دردش می‌خورند.

او ادامه داد: من با تفکرات نویدکیا آشنایی دارم و در این بازی دقیقا به جایی رسیدیم که تیم نویدکیا به روش مورد علاقه‌اش یعنی نفوذ به عمق دفاع حریف به گل رسید. هر دو گل سپاهان روی نفوذ به عمق دفاع به ثمر رسید. در بازی‌های قبلی هم می‌خواست به همین روش گل بزند. باید به او زمان داد. بعد از برد حرف زدن خیلی آسان است. 

کریمیان در مورد عملکرد رضا میرزایی هم گفت: به عنوان یک فوتبالیست می‌دانم داشتن اعتماد به نفس درون زمین خیلی مهم است. نویدکیا به او اعتماد به نفس داده است. میرزایی را در این سال‌ها خوب می‌دیدیم ولی حس می‌کردم اعتماد به نفس لازم را ندارد. از وقتی نویدکیا آمده اعتماد به نفس به او تزریق شده. مشخص است که روی او حساب کرده است. در فوتبال اگر به یک چوب خشک هم اعتماد به نفس بدهید کارش را می‌کند ولی وقتی اعتماد به نفس یک بازیکن عالی را می‌گیرید عملکردش افت می‌کند. این مساله خیلی مهمی است. سپاهانی‌ها می‌دانند من چه می‌گویم؛ وقتی بازیکن استرس داشته باشد که ممکن است در دقیقه ۴۵ مربی او را بیرون بکشد، کارایی‌اش پایین می‌آید چون نباید پاس ریسکی بدهد و اشتباه کند. نوییدکیا به بازیکنان این را القا کرده که می‌توانند اشتباه کنند. این به بازیکن اعتماد به نفس می‌دهد. من خودم در شرایط مختلف بازی کردم. عملکرد من زیر نظر یک مربی که به من اعتماد به نفس می‌داد با عملکردم در کنار مربی‌ای که این اعتماد را به من نداشت خیلی متفاوت بود.  نویدکیا نشان داد که هدف دارد. نه فقط در فوتبال بلکه در هر چیزی هدف داشته باشید بالاخره به رسیدن به قله فکر می‌کنید.

او اضافه کرد: باید به این تیم زمان داده شود تا تفکرات نویدکیا را ببینیم. بعد از سه بازی امروز به این نتیجه رسیدیم که نویدکیا واقعا هدف دارد و می‌خواهد تفکراتش را پیاده کند. من به این تیم ایمان دارم و قبلا هم داشتم. نویدکیا چهار ترکیب متفاوت در این چهار  بازی به کار برد. این نشان می‌دهد روی یک ترکیب خاص پافشاری نمی‌کند. بعضی از مربیان فقط روی استفاده از ۱۱ بازیکن مشخص پافشاری می‌کنند. من فکر می‌کنم نویدیکا حدودا ۷۰ درصد به ترکیب و سیستمش دست پیدا کرده است. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. کار خیلی است. من صبر و حوصله هواداران را در فضای مجازی می‌بینم و آن را تحسین می‌کنم. هواداران به این تیم و نویدکیا و مدیریت ایمان دارند و این یک امتیاز بزرگ است.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید