چاپ رمان‌هایی برای بچه‌ها

0
74

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

چاپ رمان‌هایی برای بچه‌ها

«منطقه آبی»، «فرمان کشتار»، «به سوی قلمرو شاه یوناس» و کتابی از «ماجراهای کارآگاه ماریلا» به تازگی برای بچه‌ها راهی بازار شده‌اند.

به گزارش ایسنا، رمان «منطقه آبی» از مجموعه «آخرین بازماندگان» نوشته پیرز توردی با ترجمه مریم منتصرالدوله در ۴۰۰ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۵۴ هزار تومان در نشر افق منتشر شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: کستر دوازده‌ساله آخرین نسل حیوانات، آخرین بازماندگان را نجات داده و شهرش را از ویرانی کامل رهانده است.  اما او همچنان راهی سخت و پرخطر پیش رو دارد چون:

۱. تنها وال آبی نجات‌یافته خبرهایی از اقیانوس برایش آورده است.

۲. گنبد فلزی مرموزی از چهار برج بیرون زده.

۳. و شاه‌کلید نجات کره زمین هنوز در دستش موش شجاعی است که کستر باید هرچه زودتر پیدایش کند.

رمانی سرشار از نوآوری، حرکت و جذابیت… فرانک کاترل بویس – نویسنده رمان «میلیون‌ها»

همچنین چهارمین جلد از مجموعه «دونده هزارتو» با عنوان «فرمان کشتار» نوشته جیمز  دشنر با ترجمه مینا موسوی و ملیکا خوش‌نژاد در ۴۴۸ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و بهای ۵۸ هزار تومان در نشر یادشده عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: پیش از شکل‌گیری سازمان شرارت و پیش از ورود توماس به داخل هزارتو، زبانه‌های خورشید به زمین برخورد کردند و بیشتر جمعیت انسان‌ها را از بین بردند.

مارک و تیرینا شاهد برخورد زبانه‌های خورشید به زمین بودند. آن‌ها جان سال به دربردند، اما حالا ویروسی در جهان در حال پخش شدن است که وجود انسان‌ها را آکنده از خشمی کشنده می‌کند. با این همه مارک و تیرینا باور دارند که راهی برای نجات بازماندگان وجود دارد؛ البته اگر خودشان بتوانند زنده بمانند.

«دونده هزار تو» از سوی مجله کرکس ریویو به عنوان بهترین رمان نوجوان سال انتخاب شده و بر اساس آن مجموعه فیلم‌هایی داستانی به همین نام به نمایش درآمده است.

دیگر کتاب منتشرشده در نشر افق، کتاب «به سوی قلمرو شاه یوناس» از مجموعه «گورشاه» نوشته سیامک گلشیری است که در ۲۶۴ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و بهای ۳۵ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

در پشت جلد کتاب نوشته شده است: نیما برای یافتن خواهرش و دختران گمشده دیگر همراه دوست‌هایش راه سرزمینی را در پیش می‌گیرند که سپاه گورشاه در حال فتح آن است. سربازان گورشاه همه‌جا به دنبالشان‌اند و آن‌ها باید کوه‌ها و جنگل‌های مخوف را که پر از موجودات اسرارآمیزند، پشت‌سر بگذارند و خود را به قلمرو شاه‌ یوناس برسانند؛ پادشاهی که گمان می‌برند تنها کسی است که می‌تواند سرزمینشان را نجات بدهد و دختران گمشده را به آن‌ها بازگرداند.

از سیامک گلشیری تا کنون بیست رمان و چند مجموعه داستان منتشر شده است. آثار گلشیری جوایزی را نیز از آن او کرده و بارها نامزد جوایز مختلف ادبی شده‌اند. رمان «جنگل ابر» از مجموعه رمان‌های پنج‌گانه «خون‌آشام» گلشیری در فهرست کلاغ سفید کتابخانه بین‌المللی نسل جوان مونیخ(۲۰۱۴) جای گرفته است.

 کتاب «آشپز غیب‌شده» از مجموعه «ماجراهای کارآگاه ماریا» نوشته کیت پنکهرست با ترجمه ریحانه جعفری نیز در ۱۷۶ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان در مجموعه فندوق (کتاب‌های کودک افق) راهی بازار شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: هیچ‌ معمایی، خیلی پیچیده و هیچ مشکلی حل‌نشدنی نیست. اما آیا می‌توان فهمید چه اتفاقی برای آشپر مورد علاقه دختران مرموز افتاده است.

 انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید