پیش بینی هواشناسی امروز پنجشنبه ۱۹ فروردین

0
18

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


پیش بینی هواشناسی امروز پنجشنبه 19 فروردین

پیش بینی هواشناسی امروز پنجشنبه ۱۹ فروردین

پیش بینی وضعیت جوی خراسان رضوی

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش‌های پراکنده و رگباری باران اوایل هفته آینده این استان را فرامی‌گیرد.

مرتضی اثمری روز پنجشنبه افزود: این بارشها بیشتر مناطق شمالی خراسان رضوی را فرا می‌گیرد و به طور متناوب تا روزهای میانی هفته آینده ادامه دارد.

وی با بیان اینکه روند افزایشی دمای هوا در خراسان رضوی تا ابتدای هفته آینده تداوم دارد، گفت: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۲۷ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده که نسبت به دیروز سه درجه افزایش دارد و روز جمعه نیز یک درجه افزایش خواهد یافت.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: وزش باد روز جمعه در مناطق مختلف این استان شدت می‌گیرد.

فریمان با کمینه دمای هوای چهار درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای هوی ۲۵ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

پیش بینی وضعیت جوی یزد

 کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی یزد گفت: برای فردا (جمعه)، وزش باد نسبتاً شدید و رگبارهای پراکنده بهاری به خصوص در مناطق مرتفع، غربی و جنوبی استان پیش‌بینی می‌شود.

سید عباس میرحسینی روز پنجشنبه افزود:  بر اساس نقشه‌های پیش‌‍یابی هواشناسی از امروز تا اواسط هفته آینده در بعضی ساعات به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر دور از انتظار نیست.

 وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شهر بافق با دمای ۳۳ درجه و گاریزات شهرستان تفت با ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان بود.

این کارشناسی هواشناسی، دمای هوای امروز شهر یزد را ۱۴ تا ۲۹ درجه سلسیوس در نوسان ذکر کرد

وزش طوفان گرد و خاک همه ساله در بهار و تابستان بخش‌هایی از مناطق استان به ویژه دشت یزد- اردکان را فرا می‌گیرد.

میزان بارش سالانه در استان یزد ۶۵ میلیمتر و میزان تبخیر حدود چهار هزار میلیمتر است.

استان یزد در مرکز جغرافیایی کشور قرار دارد که به علت وجود عرصه‌های بیابانی تعدادی کانون‌های فرسایش بادی در آن وجود دارد که سبب آلودگی هوا می شود. منبع : شایانیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید