پرسپولیس‌ برای صعود می‌جنگد، سپاهان برای شأن تیمش

0
54

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

پرسپولیس‌ برای صعود می‌جنگد، سپاهان برای شأن تیمش

در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، امشب دو نماینده ایران به مصاف رقبای قطری و اماراتی می‌روند.

به گزارش ایسنا، در ادامه هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا، از گروه C این رقابت‌ها، پرسپولیس‌ ایران از ساعت ٢١:٣٠ به مصاف شارجه امارات می‌رود. 

شاگردان گل‌محمدی که از ۵ دیدار قبلی خود، ٧ امتیاز به دست آورده‌اند و به خاطر تقاضل گل کمتر نسبت به شارجه، در جایگاه سوم جدول قرار دارند، برای صعود از گروه باید این حریف اماراتی را شکست دهند چرا که طبق قوانین جدید AFC، در صورت تساوی امتیازی، ابتدا تفاضل گل تیم‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا، زمانی تیم‌ها امتیاز برابر داشتند، ابتدا بازی رو در رو را ملاک عمل قرار می‌داد که همین امر حالا موجب اعتراض گل‌محمدی هم شده است. 

سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی درباره این موضوع گفته است: چیزی که از قوانین AFC می‌دانیم این است که بازی‌های رو در رو و گل‌های زده در خانه حریف تاثیر زیادی دارد و ملاک صعود است. حالا چه اتفاقی رخ داده که این قانون تغییر کرده، من دلیلش را نمی‌دانم. اما تیم‌های ایرانی در بازی‌های رفت مهمان بودند و در ٨ بازی تیم‌های ایرانی گل زدند و امتیاز گرفتند. ما برابر شارجه در برابر هوادارانش دو گل زدیم که کار سختی بود اما الان می‌گویند که گل‌های زده اهمیت ندارد و تفاضل گل مهم است. از فدراسیون خودمان و باشگاه خودمان باید سوال کنیم چرا از حق تیم‌های ایرانی دفاع نشده و زحمت مربیان ایرانی به راحتی به هدر می‌رود. 

حالا پرسپولیس‌ تنها در صورتی می‌تواند جواز صعود به مرحله بعد را بگیرد که برابر شارجه به برتری برسد. 

در دیگر دیدار امشب نمایندگان ایران، در گروه D سپاهان ایران که شانس صعود از گروه را از دست داده است، از ساعت ١٨:٣٠ به مصاف السد قطر می‌رود. شاگردان محرم نویدکیا که از سه دیدار قبلی خود فقط یک امتیاز به دست آورده‌اند و نتوانسته‌اند گلی به ثمر برسانند که این موضوع بسیار تعجب برانگیز است. آنها با دو گل در هر دو بازی رفت و برگشت برابر النصر عربستان شکست خوردند و برابر العین امارات قعر نشین، به تساوی بدون گل رسیدند تا حالا با ۴ امتیاز در رده سوم جدول قرار داشته باشند. سپاهان در بازی امشب حداقل برای حفظ شان تیمش به میدان می رود تا بلکه پای بازیکنانش به گلزنی هم باز شود.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید