وزارت جهاد کشاورزی در مبارزه با هجوم احتمالی ملخ‌ها از تجربیات سال گذشته استفاده کند

0
45
ملخ‌‌های صحرایی

نماینده مردم شوش در مجلس در مورد هجوم احتمالی ملخ‌ها گفت: ملخ‌ها زاد و ولد زیادی دارند وقتی به جایی هجوم می‌برند تمامی تأسیسات و پوشش‌های گیاهی را نابود می‌کنند. به همین خاطر باید از تجربه‌های سال گذشته استفاده کرده و به موقع با این هجوم مبارزه کنیم.

سید راضی نوری در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد خبر هجوم احتمالی ملخ‌ها به جنوب و جنوب شرقی ایران اظهار کرد: منبع و سرچشمه تخم‌گذاری ملخ‌ها، کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان است. سال گذشته، مبارزه نسبتا مناسبی با هجوم ملخ‌ها داشتیم. این ملخ‌ها اما زاد و ولد زیادی دارند وقتی به جایی هجوم می‌برند تمامی تأسیسات و پوشش‌های گیاهی را نابود می‌کنند. به همین خاطر باید از تجربه‌های سال گذشته استفاده کرده و به موقع با این هجوم مبارزه کنیم.

نماینده مردم شوش در مجلس ادامه داد: باید تمامی تجهیزات برای پیشگیری از هجوم ملخ‌ها مهیا شود. این ملخ‌ها فاصله‌ای تقریبا ۳۰۰ کیلومتری تا کشور ما را طی می‌کنند. اکنون زمان مناسبی برای پیشگیری و آمادگی برای مبارزه با آنهاست.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در مورد توانایی وزارت جهاد کشاورزی در پیشگیری و مبارزه با ملخ‌ها گفت: سال گذشته با وجود اشکالاتی که در مبارزه با هجوم ملخ‌ها داشتیم، مبارزه نسبتا خوبی با این هجوم انجام دادیم. وزارت جهاد کشاورزی توانایی مبارزه با هجوم احتمالی فعلی را دارد. اگر از تجربه‌های سال گذشته استفاده کند و از همین روزها تجهیزات خود را آماده کند، با مشکل جدی مواجه نخواهیم شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی بوشهر در گفت‌وگو با ایسنا گفته است که بر اساس گزارشات دریافتی از فائو و هشدارهای صادره، و با توجه به شرایط اقلیمی مطلوب برای تکثیر ملخ‌های صحرایی در کشورهای پاکستان و شبه قاره هند و شبه جزیره عربستان، مجددا در سه ماه آخر سال جاری، سطح وسیعی از مناطق جنوب، جنوب غربی و شرقی کشور با هجوم و تکثیر گسترده ملخ‌های صحرایی مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید