هر فردی غیرقانونی از مرز عبور کرد با گلوله جنگی او را بزنید

0
86

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


هر فردی غیرقانونی از مرز عبور کرد با گلوله جنگی او را بزنید

نخست وزیر عراق که برای بازدید از گذرگاه مرزی مندلی با ایران به این منطقه رفته بود،  به نیروهای نظامی این کشور اجازه تیراندازی به سوی افرادی که به شکل غیرقانونی از مرز عبور می کنند، را داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که برای بازدید از گذرگاه مرزی مندلی با ایران به این منطقه رفته بود،  به نیروهای نظامی این کشور دستور داد که به هر فردی که به شکل غیرقانونی از گذرگاههای مرزی عبور کند، با گلوله جنگی شلیک کنند.

وی افزود: بازدید ما از این گذرگاه پیامی به همه فاسدان است که شما جایی در کل گذرگاههای مرزی ندارید. ما در مرحله بازگردانیدن نظم و قانون هستیم و این خواسته ملت و گروههای سیاسی و دولت عراق است. مرحله بازگردانیدن نظم و قانون شروع شده و ما اجازه سرقت اموال عمومی در گذرگاهها را نمی دهیم. از همه می خواهیم که در راستای مقابله با فساد حرکت کنند زیرا خواست مردمی است.

مصطفی الکاظمی گفت: زمان هدر دادن اموال عمومی به عناوین متعدد به پایان رسیده است و به همه کارکنان این گذرگاه می گویم که ما مرحله جدیدی را شروع کرده ایم. گذرگاه باید تحت کنترل نیروهای نظامی باشد و آنها حق تیراندازی به هرفردی که غیرقانونی ار مرز عبور کند را دارند.

نخست وزیر عراق بیان کرد: هدف ما حمایت از اموال عمومی و مبارزه با فساد است. برنامه هایی را برای مبارزه با مفسدان تدارک دیده ایم و همه باید برای تحقق این خواسته دست به دست هم دهند. دست ریاست گذرگاههای مرزی را برای  تعقیب مفسدان در همه گذرگاههای مرزی بازگذاشته ایم و به آنها اختیاراتی را داده ایم. برخی در گذرگاههای مرزی اقدام به باج گیری می کنند و اقداماتی علیه تاجران و بازرگان انجام می دهند که ریاست گذرگاههای مرزی برای یافتن آنها از اختیار کامل برخوردار است.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید