نذورات و اطعام در ایام محرم به صورت جیره خشک پخش شود

0
101

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


نذورات و اطعام در ایام محرم به صورت جیره خشک پخش شود

ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسئله اطعام و نذورات در ایام عزاداری باید براساس پروتکل‌های بهداشتی بصورت جیره خشک پخش شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی قریشی بعد از ظهر شنبه در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله علیه السلام در محوطه بیرونی مصلی امام خمینی (ره) اظهار کرد: با وجود ویروس کرونا باید تا اندازه‌ای که امکان دارد ایام شهادت حضرت را عزاداری کرد تا عزاداران و هیئات مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب حفظ سلامت خود و سایر عزاداران در ایام محرم شوند.

وی ادامه داد: هیئات عزاداری در ایام عزاداری از علما جهت سخنرانی قبل از عزاداری دعوت کنند تا معارف دین و اهل‌بیت بیان شده و اهداف قیام امام حسین علیه‌السلام تبیین شود چرا که بنابه روایتی از امام صادق علیه‌السلام هر کس به سخنرانی عالمی گوش دهد خداوند او را همراه آن عالم دین وارد بهشت خواهد کرد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه مؤمنان در این ایام فقرا و نیازمندان را فراموش نکرده و با تهیه و پخش جیره خشک در بین نیازمند از ثواب این کار خیر بی‌بهره نمانند، اضافه کرد: مسئله اطعام و نذورات در ایام عزاداری باید براساس پروتکل‌های بهداشتی بصورت جیره خشک پخش شود.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به خاطر سخت و تلخ بودن ثواب بسیاری نزد خداوند دارد، افزود: با شروع ماه محرم هفته امر به معروف و نهی از منکر نیز آغاز می‌شود این عنوان به این سبب برای هفته اول محرم انتخاب شده که حضرت در آغاز قیام خود هدف از قیام را احیای امر به معروف و نهی از منکر بیان کرده‌اند.

وی گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام به قدری مهم است که حضرت، خود، اصحاب و فرزندان خود را در این راه فدا کردند لازم است که در جامعه همه مردم یکدیگر را به خوبی‌ها دعوت و از بدی‌ها باز دارند اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ساری و جاری شود یقیناً جامعه به رشد و تعالی می‌رسد.

امام جمعه ارومیه عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر به خاطر سخت و تلخ بودن ثواب بسیاری نزد خداوند دارد، بنابه روایتی از حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام اگر تمام خوبی‌ها و اعمال نیک را کنار هم گذاشته و شهادت در راه خداوند را نیز به آن اضافه کنند در مقابل امر به معروف و نهی از منکر همانند قطره‌ای بی‌ارزشی در مقابل آب دریاها است.

حجت الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: مقدمه امر به معروف و نهی از منکر، تولی و تبری است و اگر مسئله تولی و تبری در وجود انسان نباشد نمی‌تواند کسی را امر به معروف و نهی از منکر نماید چرا که اگر کسی از افراد و اعمال بد بیزاری نجوید و افراد و اعمال خوب را دوست نداشته باشد نمی‌تواند کسی را به انجام کار خیر دعوت یا از انجام کار شری منع کند.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید