نتیجه نهایی انتخابات ۱۴۰۰ اعلام شد

0
22

نتیجه شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

نتیجه نهایی انتخابات ۱۴۰۰ اعلام شد

 

رئیسی با بیش از ۱۷میلیون و ۸۰۰ هزار رای پیشتاز، محسن رضایی بیش از ۳ میلیون و۳۰۰ هزار رای دوم و همتی بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار رای سوم شدند.

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو؛ نتایج شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام شد. اخبار از پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات حکایت دارد.

بر اساس نتایج اولیه اعلام شده توسط ستاد انتخابات کشور حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با بیش از ۱۷میلیون و ۸۰۰ هزار رای از ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار رای شمرده شده در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، از سایر رقبای خود پیشی گرفته است.

بیشتر بخوانید: پیام تبریک ۳ رقیب انتخابات به “رئیسی”

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور پیش از ظهر شنبه (۲۹ خرداد ۱۴۰۰) در نشستی خبری که در ستاد انتخابات کشور برگزار شد، به ارایه نتایج اولیه آرای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری پرداخت و گفت: بر اساس تجمیع نتایج بیش از ۹۰ درصد صندوق آرای انتخابات ریاست جمهوری و بر اساس شمارش ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار رای، سید ابراهیم رئیسی بیش از ۱۷میلیون و ۸۰۰ هزار رای، محسن رضایی بیش از ۳ میلیون و۰۰ ۳ هزار رای، عبدالناصر همتی بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار رای و سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی حدود ۱ میلیون رای کسب کرده‌اند.

وی خاطر نشان‌ کرد: تجمیع آرا همچنان در حال انجام است و با نهایی شدن این تجمیع، آقای وزیر طی یک مراسمی رسمی آمار نهایی را اعلام می‌کنند.

نتیجه شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری

نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰

سید ابراهیم رئیسی: ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای

محسن رضایی: ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار رای

عبدالناصر همتی: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار رای

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی: یک میلیون رای

جمال عرف، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور، درباره میزان آرای باطله نیز گفت که این آمار بعد از مشخص شدن آمار تجمیعی توسط وزیر کشور اعلام خواهد شد.

منبع : وقت صبح

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید