میوه‌فروشان گرانفروشی می‎کند/ قیمت بادمجان ۷ برابر نرخ واقعی!

0
10

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

میوه‌فروشان گرانفروشی می‎کند/ قیمت بادمجان ۷ برابر نرخ واقعی!

میوه‌فروشان گرانفروشی می‎کند/ قیمت بادمجان ۷ برابر نرخ واقعی!

بهای فروش هر کیلوگرم بادمجان در سطح شهر تهران به ۱۸ هزار تومان رسیده است.

بهای فروش هر کیلوگرم بادمجان در سطح شهر تهران به ۱۸ هزار تومان رسیده است. رئیس اتحادیه بارفروشان این قیمت را گرانفروشی دانست و گفت: قیمت واقعی بادمجان کیلویی دو هزار و پانصد تا هشت هزار تومان است.

برخی مغازه‌های سطح شهر تهران هر کیلوگرم بادمجان را ۱۸ هزار تومان می‌فروشند و قیمت برخی دیگر از انواع سبزیجات و صیفی جات مانند  لوبیا سبز هم به ۲۰ هزار تومان رسیده است! رئیس اتحادیه بارفروشان اما اعلام کرد که قیمت واقعی بادمجان از کیلویی دو هزار و ۵۰۰ تومان شروع می‌شود و قیمت بادمجان درجه یک صادراتی نیز هشت هزار تومان است!

مصطفی دارایی‌نژاد گفت: ما هم نسبت به گرانفروشی برخی واحدهای صنفی اعتراض داریم و فروشندگان باید مراعات حال مردم را کرده و یک کالا را دو برابر نفروشند اما متاسفانه در این مواقع افراد توپ را در زمین یک دیگر پاس می‌دهند و مقصر گرانی را فرد دیگر می‌دانند. رئیس اتحادیه بارفروشان همچنین گفت که قیمت صیفی‌جات از جمله بادمجان تا اردیبهشت ارزان می‌شود.

او ادامه داد: متاسفانه به دلیل گرانی مردم میوه نمی‌خرند و میوه‌فروشان مشتری ندارند. او دلیل اخیر گرانی صیفی‌جات و میوه را افزایش قیمت کرایه حمل عنوان کرد و گفت: قیمت کرایه حمل بالا است و برای ارسال یک تریلی میوه باید ۲۲ میلیون تومان کرایه بدهیم! همین مسائل باعث افزایش قیمت تمام شده اجناس می‎شود.

منبع:تجارت نیوز

منبع : شایانیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید