مهمترین تاثیرات ورزش بر سلامتی انسان

0
38


به گزارش سلام نو به نقل از انتخاب، ورزش منظم نه تنها بر سلامت جسمانی، بلکه بر سلامت روانی شما نیز تاثیری بسیار مثبا خواهد داشت در ادامه به معرفی ۵ تاثیر مثبت ورزش بر سلامتی می‌پردازیم:

سلامت روان

ورزش ممکن است یکی از بهترین راه حل‌ها برای مسائل بهداشت روان باشد. فعال بودن فقط ضربان قلب شما را افزایش نمی‌دهد بلکه سروتونین و سایر هورمون‌هایی که به طور طبیعی با استرس و اضطراب مقابله می‌کنند نیز ترشح می‌شوند. حتی تحقیقات نشان داده است که ورزش به اندازه داروهای ضد افسردگی بر روحیه تأثیر دارد.

پیشگیری از بیماری‌های قلبی

از آنجا که قلب ورزشکاران کندتر از حد متوسط می‌تپد، کمتر دچار بیماری‌های قلبی مانند آنژین یا حملات قلبی می‌شوند. چرا؟ صرفاً به این دلیل که قلب برای انجام کار خود باید کمتر تلاش کند. البته، حتی اگر یک ورزشکار حرفه‌ای نباشید، می‌توانید از این مزایا بهره‌مند شوید. مهم این است که هر روز مقداری فعالیت بدنی انجام دهید.

افزایش امید به زندگی

یک مطالعه استرالیایی که در سال ۲۰۱۵ در مجله علمی JAMA Internal Medicine منتشر شد به این نتیجه رسید که افراد بالای چهل و پنج سال که به طور منظم فعالیت بدنی متوسط یا شدید انجام می‌دهند، نسبت به افرادی که سبک زندگی کم تحرکی دارند، کمتر با خطر مرگ زودرس روبه رو می‌شوند.

بهبود اعتماد به نفس

چندین بار در هفته ورزش کردن، تأثیر مثبتی در اعتماد به نفس و عزت نفس شما دارد. با کاهش وزن، رشد عضلات و داشتن فرم بدنی بهتر، اغلب افراد احساس بهتری نسبت به خود دارند.

بهبود خواب

از بی خوابی خسته شده اید؟ آیا سعی کرده اید که به یک ورزش بپردازید؟ چندین بار در هفته ورزش می‌تواند به شما کمک کند سریعتر به خواب رفته و خواب راحت تری داشته باشید.

منبع : سلام نو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید