منزوی: عابر بانک‌های فوتبال در زندانند/ اصلا استراماچونی را ندیدیم که بفهمیم مشکلش چیست

0
76

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

منزوی: عابر بانک‌های فوتبال در زندانند/ اصلا استراماچونی را ندیدیم که بفهمیم مشکلش چیست

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال می‌گوید مشکل این باشگاه ساختاری است و روند تلنبار شدن بدهی‌ها از گذشته وجود داشته و قطع نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، کامران منزوی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در مقابل ساختمان این باشگاه در پاسخ به پرسشی درباره استعفایش اظهار کرد: من دارم مدارک را برای استعفا تحویل می‌دهم. ان‌شاءالله دیگر بعد از این در جلسات هیات مدیره شرکت نمی کنم.

او درباره گزارش مجلس از وضعیت مالی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم توضیح داد: این گزارش را درست بخوانید. این جا زیرساخت ندارد و هر کسی که بیاید در این چاله غرق می شود.چون فرصت کار زیر بنایی و اقتصادی ندارد. این جا روزمرگی است. تقصیر مدیر هم نیست. هر کسی بیاید همین است. این حاصل یک دوران طولانی است. با چه فرصتی می شود این جا کار انجام داد. هر لحظه یک بحران به وجود می آید. مدیرعامل هم هر کسی که هست گرفتار می شود. بنابراین اگر به این گزارش دقت کنید می بینید یک کلمه خلاف نیست.

منزوی درباره اینکه قرارداد کارگزار استقلال را امضا نکرده است هم بیان کرد: الان این قرارداد را هم بستیم، چه می شود؟ می شود مثل همان قرارداد سال قبل. چند صباحی سر می کنیم و دوباره همان می شود. اینجا تا به ساختار لازم نرسد هر کس بیاید همین است.
او در پاسخ به این پرسش که وزارت ورزش چقدر در این ماجرا دخیل است هم، گفت: این باشگاه یا دولتی است یا نیست. اینکه فقط ردیف بودجه داشته باشیم و پول به خزانه برود و ۱۰ درصدش برداشته شود که نمی شود. اینجا نیاز به کار زیربنایی دارد. اقتصاد نه در استقلال بلکه در فوتبال ما معنایی ندارد. اگر بخواهیم خصوصی سازی شود باید ۵۰ قرارداد توسط ارگان های دیگر ثبت شود تا خصوصی شود. فرض کنید یک نفر الان این باشگاه را خرید. فروش پیراهنش برای خودش است؟ نه. قانون مالکیت معنوی وجود دارد؟ چرا استراماچونی در استقلال نماند؟

در ادامه خبرنگاری گفت “خیلی ها می گویند افرادی در هیات مدیره پول نرساندند.” منزوی در جواب گفت: هیات مدیره مگر عابر بانک است؟ عابر بانک ها الان در زندان هستند. این فوتبال با عابر بانک به جایی نمی رسد. در تراز باشگاه استقلال ثبت شده یک نفر مبلغ ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بدهکار است. اما الان این مبلغ تبدیل به ۹ میلیارد شده است یا یک نفر که در سال ۹۱ مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان به استقلال کمک کرده است در صورت های مالی تا پارسال اسمش نبوده اما الان رای دادگاه آمده که مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان طلبکار است. الان مدیر استقلال با قراردادی که با کارگزار می بندد چیزی دستگیرش نمی شود.

او اضافه کرد: تا زیرساخت درست نشود خصوصی سازی امکان پذیر نیست. بخش خصوصی هم که بیاید احتیاج به قوانین حمایتی دارد. اجاره ورزشگاه آزادی چقدر است؟ بعضی ها می گویند شما در هیات مدیره چه کار می کنید. ما روز اول گفتیم که عابر بانک نیستیم. الان درآمد از فوتبال چگونه است؟ سال ۹۷ که به استقلال آمدیم گفتند ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به سازمان لیگ بدهکار هستیم. نامه ای که زمان آقای فتح الله زاده از سازمان لیگ به باشگاه آمد ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام بدهی شده بود. یعنی استقلال فوتبال بازی کرده، برای همه درآمد داشته اما خودش ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بدهکار شده است. حالا عده ای می گویند چرا پول تزریق نمی کنید. شما می دانید همین امسال چقدر پول به استقلال تزریق شده است؟ آقای خلیل زاده هفته گذشته گفت تراز را می گیریم و این رقم را می گویم. شما پیگیری کنید ببینید چقدر است. اما یک نکته وجود دارد. الان که آقای سعادتمند قرارداد جدید می‌بندد باید بابت بدهی سال ۹۱ پرداخت کند.

منزوی ادامه داد: قانون دست و پای وزارت ورزش را بسته است. باید همه مشکلات را با هم ببینید. اقتصاد ما مشکل دارد. روزی که با آقایان خارجی قرارداد بستند دلار چقدر بود؟ حدود ۱۲ هزار تومان. الان چقدر است؟ ۱۸ هزار تومان. باشگاه استقلال مقصر است؟ همین تغییر را در هزینه های باشگاه استقلال حساب کنید. هزینه های دیر شروع شدن و طولانی شدن لیگ را از کجا باید پرداخت کنیم؟ وقتی هم مدیر می آید اگر ادبیات اقتصادی قوی نداشته باشد گرفتار می شود چون فقط به این فکر می کند که ۱۰ درصد پول بدهد تا بازیکن تمرین کند. قبل از عید می خواستند برند استقلال را به حراج بگذارند. به خاطر ۳۸۵ میلیون تومان طلبی که وجود خارجی نداشت رای صاد شده بود چون چک داشتند برای سال ۹۱. چه کسی پرداخت کرد؟ مدیر استقلال در سال ۹۸. از این به بعد هم از این آرا زیاد صادر می شود. من اسفند ۹۷ به استقلال آمدم. قبل از آمدن من یک هیاتی اینجا بود که با طلبکارها تسویه حساب می کرد. سال بعد وقتی من از سفر آمدم آقای فتحی گفت اگر این پرداخت ها صورت نگیرد، سازمان لیگ کارت بازی ۶ بازیکن را صادر نمی کند. طلب ها برای چه زمانی بود؟ سال ۸۹، سال ۹۰، سال ۹۱. حنیف عمران زاده سال ۹۵ از فوتبال خداحافظی کرد ولی پولش را چه زمانی گرفت؟ آبان سال ۱۳۹۸. کلی هم تخفیف داد. به این می گویند ساختار معیوب و ادامه دارد و تمام شدنی نیست. اصلا ما فرصت کافی نداشتیم.

عضو هیات مدیره استقلال گفت: ما آقای استراماچونی را کلا دو بار دیدیم. یک بار در آکادمی و یک بار هم شب قبل از بازی استقلال و پرسپولیس. ما او را ندیدیم تا اصلا بفهمیم مشکلش چیست. همه در جریان هشدارهای پولی او بودند. تیم آقای فتحی خیلی خوب کار می کرد. اگر مجبور نبود پول را بابت مجوز حرفه ای خرج کند خرج تیمش می کرد. اقتصاد ادبیات خاص خودش را دارد اما فوتبال ما حوصله اش را ندارد. همه می گویند به پایه توجه کنید. برای توجه به فوتبال پایه باید ۴ سال صبر کرد. آیا همه تحمل می کنند؟ مشکل دیگر این است که ۴،۵ سال است که استقلال گرفتار و هوادارش عصبانی است. الان گناه آقای سعادتمند چیست؟ خروار خروار بدهی در این باشگاه وجود دارد.

او درباره حضور اندکش در جلسات هیات مدیره توضیح داد: اینجا نیازی به هیات مدیره ندارد. اساسنامه باشگاه استقلال به صورتی است که بالاترین مقام اجرایی مدیرعامل. بعضی از احکام را که در باشگاه تصویب می شود را در موبایلم و از طریق سایت ها می بینم. چون اختیارات مدیرعامل است. هیات مدیره که در ریز مسائل وارد نمی شود و نباید هم بشود اما سال گذشته گفتند هیات مدیره کار اجرایی می کنند. اصلا اینگونه نیست. این باشگاه بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد. برای امروز و دیروز هم نیست. الان بخش خصوصی هم آمد و هزار میلیارد تومان هم این باشگاه را خرید. پولش کجا می رود؟ به خزانه. بخش خصوصی با کدام زیر ساخت می خواهد کار کند؟ چه قانونی از او حمایت می کند؟ مدتی هم خرج می کند ولی هزینه ها که کم نمی شود.

منزوی اضافه کرد: من درباره رابطه مالی استقلال و سازمان لیگ سوال می پرسم؟ مگر سازمان لیگ نباید جزو منابع درآمدی استقلال باشد؟ به نیابت از باشگاه، تبلیغات دور زمین را اجاره می دهد. مگر غیر از این است؟ بعد از یک فصل بازی کردن چه چیزی عاید استقلال شده است؟ ۲ میلیارد تومان بدهی. مگر نباید باشگاه از سازمان لیگ منتفع شود؟ در این ۱۴ ماه که من اینجا هستم حتی یک ریال هم از سازمان لیگ درآمد نداشتیم.

او ادامه داد: اگر این ساختار مالی و اقتصادی باشگاه درست نشود، اگر یک بار برای همیشه صورت های مالی شفاف نشود، اگر مدیری که به اینجا می آید نداند که فردا با چه چیزی مواجه می شود، این مشکل لاینحل است. بهترین قضاوتی که می شود کرد همین گزارش نماینده های مجلس است. فکر می کنید می‌شود این مشکلات را ظرف سه ماه حل کرد و همزمان یک تیم قوی و منظم و مرتب هم درست کرد؟ چنین چیزی غیرممکن است. اینکه می گویند فلان آقا و آن عضو هیات مدیره کار را خراب کردند قضاوتی ناعادلانه است.

منزوی درباره اختلافات شخصی هم گفت: اختلافات شخصی وجود ندارد. آقای موسوی در برهه ای به استقلال کمک کرد که کمتر کسی کمک می کرد. آقای موسوی اعلام کرد که هواداران کمک کنند و ۱۲۷ میلیون به حساب باشگاه واریز شد اما این چرخ اینگونه نمی چرخد. ساختار باشگاه باید درست شود تا درآمدزایی کند. من استقلالی خودم آمدم و خودم را خراب کردم و هیچ کاری هم نتوانستم بکنم. ما اینجا آتش نشان بودیم و آتش بدهی ها را خاموش می‌کردیم. ما نتوانستیم کار ساختاری بکنیم. هر کسی هم از را راه رسید فحش داد. باید به مشکلات باشگاه ریشه ای فکر کنیم. یک روزی با سند و مدرک می‌گویم این باشگاهی که این همه ایراد دارد با اشخاص کارش راه نمی افتد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید