ملکه زیبایی میانمار با اسلحه به جنگ حکومت نظامیان رفت

0
17

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

ملکه زیبایی میانمار با اسلحه به جنگ حکومت نظامیان رفت

ملکه زیبایی میانمار با اسلحه به جنگ حکومت نظامیان رفت

هتار هت هت ملکه زیبایی میانمار می‌گوید: تا جان در بدن دارم می‌جنگم. حاضرم از همه‌چیزم بگذرم، حتی از جانم.

ملکه زیبایی پیشین میانمار علیه حکومت نظامیان در کشورش سلاح به دست گرفته است تا انتقام کودتای اول فوریه را (که به قیام مردم و کشته شدن صد‌ها تن از معترضان دمکراسی‌خواه منجر شد) بگیرد.

به گزارش فرارو، هتار هتت هتت ۳۲ ساله به یک گروه از شورشیان پیوسته است و عکس‌هایی از خود را با تفنگ جنگی بر دوش، منتشر کرده است. او در سال ۲۰۱۳ در اولین جشنواره بزرگ بین‌المللی ملکه زیبایی در تایلند شرکت، و با ۶۰ نفر رقابت کرد.

خانم هتت هتت در فیس‌بوک خود نوشت: دیگر وقت مبارزه فرا رسیده است. همه باید به سهم خود، چه با اسلحه چه با قلم یا صفحه کلید و چه با حمایت مالی، به این جنبش دمکراسی‌خواهی کمک کنند تا انقلاب پیروز شود.

این ملکه زیبایی سابق که حالا مربی ژیمناستیک است، عکسی از خود با لباس جنگی مشکی و تفنگ بر دوش منتشر کرد. او زیر عکس نوشته است: تا جان در بدن دارم می‌جنگم. حاضرم از همه‌چیزم بگذرم، حتی از جانم.

۱۱ مه، یکصدمین روز برقراری حکومت کودتا در میانمار است. مردم در سراسر میانمار و در یانگون، به خیابان‌ها ریخته‌اند و خواستار بازگشت حکومت دمکراتیک شده‌اند. از روز اول فوریه که کودتاچیان آنگ سان سوچی، رهبر غیرنظامی میانمار، را برکنار کردند و مهار کشور را به دست گرفتند، این کشور با نزاع‌های سیاسی درگیر بوده است.

منبع: فرارو

منبع : شایانیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید