معاون وزیر ورزش: شهادت چند ایرانی علیه جودو، خیانت است/درخشان: هر کمکی بتوانم می‌کنم

0
79

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

معاون وزیر ورزش: شهادت چند ایرانی علیه جودو، خیانت است/درخشان: هر کمکی بتوانم می‌کنم

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: شهادت چند ایرانی علیه جودوی ایران خیانت به کشور است.

به گزارش ایسنا، مهدی علی نژاد، معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش، در جلسه مجمع سالیانه فدراسیون جودو گفت: ما همه با هم کار می کنیم و سیاست یک سو داریم. مشکلاتی که برای جودو پیش آمده فرصتی برای تربیت نسل جدید است .ما در بخش بزرگسالان دو یا سه قهرمان بیشتر نداشتیم که بتوانند در مسابقات جهانی و المپیک مدال بگیرند و پشتوانه سازی باید مورد توجه جدی قرار بگیرد. جودو حدود ۵۱ هزار بیمه شده ورزشی دارد ولی حتما جزو سه فدراسیونی است که جهش رشد جمعیتی داشته است و این فرصت خوبی برای پیشرفت است.من مطمئن هستم که اگر روی نسل جدید کار کنیم بعد از رفع تعلی جودوی ایران پیشرفت خوبی خواهد داشت.

وی با اشاره به ظرفیت بانوان در این رشته، خاطرنشان کرد: بانوان ما می توانند ظرفیت فنی بالای خود را نشان دهند و با این کار می توان بحث حجاب را در مسابقات جهانی هم به خوبی نشان داد.

علی نژاد با اشاره به بحث تعلیق جودوی ایران، گفت: موضوع تعلیق جودو حل نشدنی نیست و فدراسیون جهانی نمی تواند چشم خود را بر روی پتانسیل جودوکاران ایرانی ببندد. به جوانگرایی در بحث ورزش ایران خیلی توجه شده و ما هم در هیات ها و فدراسیون سعی کرده ایم از افراد جوان تر استفاده کنیم. من آینده جودو را روشن می بینم و وحدت باعث رشد خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: اینکه چند ایرانی بخواهند علیه ورزش ایران شهادت دهند کار خوبی نیست. چه گرا دهند و چه شهادت دهند هر دو یکی است و هر دو خیانت به کشور است.

به گزارش ایسنا، محمد درخشان نیز در مجمع سالیانه فدراسیون جودو، اظهار کرد: همگی دست به دست به هم داده ایم تا مشکلاتی که در راه جودوی ایران وجود دارد را رفع کنیم. من هم در حدی که در توان دارم در این راه کمک خواهم کرد و از هیچ کوششی دریغ نمی کنم.

مشاور رییس فدراسیون جودو افزود: این موضوع نه مسئولیت بنده است و نه به خودم اجازه دخالت می‌دهم. این‌ها مسائل داخلی و اجرایی فدراسیون است که طبیعی است فدراسیون پیگیر آنها باشد اما در حوزه‌هایی بخصوص در بخش بین الملل تا آنجا که از دستم بربیاید با تمام وجود و خالصانه کمک خواهم کرد.

مشاور عالی فدراسیون جودو ادامه داد: جودوی ایران از نظر تعداد ورزشکار و سابقه خوبی که دارد پتانسیل بالایی دارد و تا اینجا با همت و تلاش هیات های استانی در شهرستان‌ها تا اینجای کار پیش آمده است. جودو فعلی ایران حاصل دسترنج افراد زیادی است که ما وظیفه داریم از این سرمایه مراقبت کنیم.

درخشان تصریح کرد: باید در این مسیر مسائل شخصی اولویتمان نباشد و پیشرفت جودو ایران را سرلوحه کارمان قرار دهیم. به خصوص آنکه در بخش تعلیق باید همکاری و تشریک مساعی فدراسیون و سایر دستگاه‌های مسئول در ایران حل در سطح بالایی باشد تا این مشکل برطرف شود. ما هم تا آنجا که قدرت داشته باشیم ان‌شاءالله همکاری خواهیم داشت هر چند من از کلمه کمک زیاد خوشم نمی‌آید، چرا که کمک به جودوی ایران وظیفه ماست.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید