مراحل دریافت گواهینامه‌ی المثنی اعلام شد

0
39

سرهنگ احمد کرمی‌اسد رئیس مرکز صدور گواهینامه و اجراییات پلیس راهور ناجا در خصوص مراحل دریافت گواهینامه المثنی به واسطه گم شدن آن اظهار داشت: متقاضیان باید درخواست صدور المثنی گواهینامه را از طریق پلیس + ۱۰ در سیستم درج کرده و پس از طی مراحل کنترل سلامت و ارائه مدارک لازم منتظر دریافت گواهینامه المثنی باشند.

رئیس مرکز صدور گواهینامه راهور ناجا، تصریح کرد: دریافت گواهینامه المثنی دو ماه طول می‌کشد؛ این مدت برای آن است که شاید گواهینامه پیدا شود. از طرف دیگر شاید فردی که مدعی گم شدن گواهینامه‌اش شده شامل محرومیت‌های ۶ ماهه یا ضبط گواهینامه شده باشد؛ در این صورت پلیس وقت لازم را دارد تا صحت گفتار مدعی نیز معلوم شده و اشتباهی صورت نگیرد.

سرهنگ کرمی‌اسد در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص اعتراض برخی افراد نسبت به جرایم صادر شده اعلام کرد: افرادی که نسبت به جریمه صادر شده اعتراضی دارند می‌توانند به نزدیک‌ترین مرکز اجراییات پلیس راهور مراجعه کنند.

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا به پیامک‌های ارسالی پلیس به مالکان خودروها اشاره و بیان داشت: درصد قابل توجهی از پیامک‌ها مبنی بر این است که جریمه برای خودرو صادر شده و انتهای پیام این جمله ذکر شده که «در حال بررسی است»؛ این پیامک حاکی از آن است که هنوز اطلاعات خودرو و جریمه تأیید نشده است.

وی گفت: کمتر از یک هفته بعد از ارسال اولین پیامک، پیامی دیگر به گوشی تلفن همراه مالک خودرو ارسال می‌شود و در آن مبلغ جریمه صادر شده، شناسه قبض و شناسه پرداخت ذکر شده است؛ این پیامک حاکی از اعمال جریمه قطعی برای خودروی مذکور است؛ در این صورت اگر مالک خودرو نسبت به جریمه در نظر گرفته شده معترض است می‌تواند به مرکز اجراییات مراجعه کرده و نسبت به مشاهده مستندات پلیس اقدام کند.

فارس

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید