متاسفانه اولویت با فرهنگ و هنر نیست

0
32

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

متاسفانه اولویت با فرهنگ و هنر نیست

ایسنا/بوشهر دبیر ستاد کانون‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر با بیان اینکه متاسفانه اولویت با فرهنگ و هنر نیست، گفت: متاسفانه بسیاری از اتفاقات در حوزه مساجد دیده نشده است.

علیرضا پولاد پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اشاره به اهمیت مساجد و نقش آنان در فرهنگ عنوان کرد: وقتی امروز با بصیرت به بیانات مقام معظم رهبری نگاه می کنیم می‌بینیم شجره مساجد رشد و نمو داشته، رشدی که اساس آن قرآن و پشتوانه آن رهبری بوده است.

وی با اشاره به همکاری کانون با بسیج و سازمان هایی چون بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا بنیاد مسکن و بهزیستی اظهار کرد: حلقه مردم و بانیان مساجد و روحانیون به فیض بیانات رهبری از فعالیت‌های انجام شده در مساجد بهره‌مند می‌شوند.

دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان بوشهر بیان کرد: بیش از ۴۱۷ کانون در استان بوشهر فعالیت می کنند وکه
جذب بیش از ۳۵ هزار نفر در سامانه بچه های مساجد و اجرای بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه فرهنگی گوشه ای از عملکرد این کانون در سال‌های ۹۸ و ۹۹ است.

پولاد خاطرنشان کرد: اعتراف می کنیم که ظرفیت بیش از اینها است، ولی متاسفانه با عدم استفاده از اعتبارات فرهنگی روبرو هستیم و حتی یک ریال از بودجه های استانی به این حوزه اختصاص داده نشده است.

وی تاکید کرد: طی دو سال اخیر توانستیم بیش از یک میلیارد تومان از بودجه ملی جذب کنیم ولی این عدد قابل توجهی نیست. با در نظر گرفتن ۴۰۰ کانون نتوانسته ایم انچه باید را در اختیار کانون ها قرار دهیم آن هم با این حجم از برنامه هایی که اجرا می شود.

دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد بوشهر اظهار کرد: امسال برنامه طرح ملی “ایرانِ قوی” با فرصتی بی نظیر برای حرکت به سمت تمدن ایرانی و اسلامی با هدف جریان سازی گفتمان ایران قوی،
حضور هدفمند و توانمند بچه های مسجد در فضای مجازی، با محوریت مواردی همچون مسجد و گام دوم انقلاب، پیشرفت و امید به آینده و مقاومت ایران اسلامی اجرا می‌شود.

علیرضا پولاد با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مسائل فرهنگی عنوان کرد: در طرح سه‌شنبه های تکریم مقرر شد که با نگاه به الگوسازی و معرفی الگوهای برتر جامعه، هر هفته نخبگان و الگوهای محله و مناطق معرفی شده و مورد تجلیل قرار بگیرند. در سطح استان بوشهر الگو را شهدا قرار داده و طی ۱۴ هفته از خانواده شهدای شاخص تجلیل صورت گرفت.

فعال فرهنگی و مداح بوشهری بیان کرد: در ماه های محرم و صفر سال جاری بیش از ۱۷۰۰ برنامه و فعالیت با وجود شیوع کرونا در مساجد و با رعایت فاصله گذاری و همچنین استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار شد.

وی توضیح داد: طرح ملی روح مقاومت با محوریت قرآن و عترت امام و مرجعیت در دو سطح ملی با موضوع شهدای دفاع مقدس، امنیت و ملی و در بخش بیت المللی با محور شهدای خارج از مرز و حزب الله برگزار می‌شود.

دبیر ستاد کانون‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر از برگزاری جشنواره فرهنگ روستا و عشایر خبر داد و افزود: با توجه به محدودیت های کرونایی بعضی از برنامه ها دچار محدودیت شد، اما با این وجود بیش از ۲۳۰ برنامه تا قبل از آغاز محرم و صفر اعم از تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی اجرای سرودهای خیابانی، راه‌اندازی کارگاه‌های تولید اقلام بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی انجام شده است.

علیرضا پولاد تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از اتفاقات در حوزه مساجد دیده نشده، ولی خواهش ما این است که فارغ از دغدغه‌ی نام کانون‌های مساجد پس از فعالیت‌ها فراموش نشود. 

وی یادآور شد: بیش از ۱۰۰۰ مسجد در استان بوشهر شناسایی شده که ۴۱۷ مسجد شاخص زیر مجموعه‌ی کانون فرهنگی مساجد قرار گرفته‌اند. 

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید