لزوم شبکه‌سازی آموزشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی/حدود ۲ هزار عضو هیات علمی به‌زودی جذب می‌شوند

0
63
دانشجویان پزشکی

معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به دستاورهای تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، گفت: ضروری است تا نشست‌های مشترکی با اعضای هیات علمی، رؤسای دانشکده‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی برگزار شود.

به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی، دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در نشست مجازی معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی، ضمن تقدیر از حضور معاونین آموزشی دانشگاه‌ها و تسلیت ایام سوگواری اهل بیت (ع) اظهار کرد: در حوزه معاونت آموزشی سعی بر این است که با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی بسترهای ارتباطی با مسئولان آموزش در دانشگاه‌های علوم پزشکی گسترش یابد.

لاریجانی افزود: در کنار اقداماتی که در حوزه آموزش وزارت بهداشت صورت گرفته، اقدامات خوبی در دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گرفته، به طوری که هفت دانشگاه علوم پزشکی جزو دانشگاه‌های برتر در سطح بین‌الملل معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه به ازای هر ۱۲ عضو هیات علمی علوم پزشکی، یک هسته فناوری مرتبط وجود دارد، گفت: روزانه رویدادهای مختلفی در حوزه توسعه فناوری و نوآوری در حوزه علوم پزشکی برگزار می‌شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت عنوان کرد: بسیاری از کوریکولوم‌های علوم پزشکی بازنگری شده است و اعتباربخشی دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها انجام شده است. همچنین دریافت گواهینامه فدراسیون جهانی آموزش پزشکی برای اعتباربخشی ‌دوره پزشکی عمومی هم دستاورد بزرگی است که طی یک سال گذشته با تلاش همکاران حاصل شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد اعضای هیات علمی گسترش یافته، به نحوی که طی سه دهه گذشته تعداد اعضای علمی علوم پزشکی ۷ برابر شده، گفت: حدود دو هزار عضو هیات علمی هم به‌زودی جذب خواهند شد.

لاریجانی گفت: ۹۰ درصد آزمون‌های علوم پزشکی به صورت الکترونیک برگزار می‌شود و افزایش چشمگیری در تعداد دانشجویان خارجی داشته‌ایم، به طوری که از سال ۹۴ تاکنون این تعداد چهار برابر شده و حرکت‌های ارزشمندی در گسترش بین‌المللی آموزش علوم پزشکی صورت رفته است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش برای تمامی مسئولان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، گفت: لازم است در خصوص این بسته‌ها نشست‌های متعددی در دانشگاه‌ها با رؤسای دانشکده‌ها و بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی برگزار شود.

وی افزود: ما در وزارت بهداشت تلاش می‌کنیم رویدادهای حوزه آموزش علوم پزشکی برای تمامی مسئولان تشریح شود و انتظار می‌رود این اقدام در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز صورت پذیرد.

دکتر لاریجانی ضمن تاکید بر لزوم شبکه‌سازی در آموزش علوم پزشکی گفت: لازم است تمامی افراد ذینفع در دانشگاه‌ها در شبکه‌های آموزش علوم پزشکی عضو شوند و در اجرای این برنامه‌ها مشارکت داده شوند.

وی اضافه کرد: تحول و نوآوری استراتژی اصلی حوزه آموزش علوم پزشکی است و ضروری است این استراتژی طی نشست با اعضای هیات علمی، مسئولان دانشکده‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی روشن شود.

انتهای پیام

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید