قیمت دلار، یورو، پوند امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

0
24

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

قیمت دلار، یورو، پوند امروز شنبه 28 فروردین 1400

قیمت دلار، یورو، پوند امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

قیمت انواع ارز در بازار آزاد امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ چقدر است؟

دلار امروز، شنبه ۲۸ فروردین در بازار آزاد به قیمت ۲۵ هزار و ۷۰ تومان فروخته شد و نرخ فروش هر اسکناس یورو به ۳۰ هزار و  ۴۰ تومان رسید.

در بازار آزاد صرافی‌ها دلار و یورو را به ترتیب ۲۴ هزار و ۹۷۰ تومان و ۲۹ هزار و ۸۹۰ تومان خریداری کردند. همچنین درهم امارات شش هزار و ۸۲۵ تومان و لیر ترکیه سه هزار و ۱۰۵ تومان ارزش گذاری شدند.

نرخ انواع ارز امروز شنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ اعلام شد. در جدول زیر نرخ و قیمت دلار ، قیمت یورو و قیمت پوند امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ را در جدول زیر مشاهده نمایید.

قیمت ها تا ساعت ۴ عصر به روز رسانی می شود.

ارز قیمت فروش(تومان) قیمت خرید(تومان)
دلار ۲۵۰۷۰ ۲۴۹۷۰
یورو ۳۰۰۴۰ ۲۹۸۹۰
درهم امارات ۶۸۲۵ ۶۸۰۵
پوند ۳۴۶۹۵ ۳۴۴۹۵
لیر ترکیه ۳۱۰۵ ۳۰۸۵
یوان چین ۳۸۴۵ ۳۸۲۵

موثرترین عوامل بازار ارز هفته آینده کدامند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار این هفته در صرافی ملی ۱٫۹ درصد کاهش یافت اما در بازار آزاد، با وجود نوسانات کوچکی که در برخی روزها تجربه کرد، برای آن تغییر قیمتی حاصل نشد. آخرین قیمت هر اسکناس آمریکایی پنج‌شنبه هفته گذشته ۲۵ هزار تومان و هفته جاری نیز با همین نرخ به پایان رسید.

کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار، با تایید به حداقل رسیدن نوسانان در بازار این هفته می‌گوید: هفته گذشته تعطیلی باعث شد تقاضای تجاری و مسافری در بازار نباشد، معاملات صرفا به معاملات داخلی تعداد کمی محدود شد. بازار هم نوسان زیادی را تجربه نکرد. آخر هفته به علت افزایش ریت جهانی یورو خریداران دلار، فعالان بازار ارز و صرافان سعی کردند دلار خود را به یورو تبدیل کنند.

بنابراین به گفته این کارشناس با وجود تمام سیگنال‌های متناقضی که این هفته به بازار ارز رسید، تنها چیزی که توانست کمی در بازار ارز نوسان ایجاد کند تغییر قیمت یورو در بازارهای جهانی بود. اما هفته آینده وضعیت چطور پیش‌بینی می‌شود؟

اثر تحریم روسیه

افسری در پاسخ می‌گوید: هفته آینده هم احتمالا بازار وضعیتی مشابه این هفته داشته باشد چون تعطیلات ادامه دارد و هنوز هم تقاضای تجاری و مسافری در بازار نیست. تنها اتفاقی که ممکن است بیفتد تاثیر گذاری تحریم‌های آمریکا بر روسیه است.

به باور این کارشناس تحریم‌های تازه ایران علیه روسیه قیمت جهانی طلا را افزایش داده است و این افزایش قیمت در بازارهای جهانی، افزایش قیمت سکه را هم با خود به همراه می‌آورد. از آنجا که سکه نیز لیدر قیمتی محسوب می‌شود در این شرایط معمولا پول ایران هم مقداری از ارزش خود را از دست می‌دهد.

او تاکید می‌کند: تاثیر افزایش قیمت یورو و انس جهانی در هفته آینده احتمالا از هر عامل دیگری بر بازار ارز و قیمت دلار موثرتر است.

او درباره احتمال تاثیرگذاری مذاکرات وین در هفته آینده بر بازار نیز عنوان می‌کند: مذاکره امری مستمر است و گمان نمی‌کنم در هفته آینده تاثیر مثبت یا منفی خاصی را در این راستا ببینم. چون فکر می‌کنم نه مذاکرات این هفته به نتیجه مطلوب می‌رسد و نه ایران از آن خارج می‌شود. احتمالا با روال گذشته ادامه پیدا خواهد کرد. با این حساب احتمالا در بازار ارز هم در این خصوص تنشی نداریم.

منبع : شایانیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید