فیلم ایرانی در میان برترین آثار سینمایی نیمه اول سال ۲۰۲۱

0
26

«ایندی‌وایر» می‌نویسد فیلم درخشان رسول‌اف ۳۰ دقیقه را صرف بنا کردن مقدمه، و دو ساعت بعد مخاطب را با هدایت به مسیرهایی جدید غافلگیر می‌کند.


ایران آرت: در حالی که سالن‌های سینما کم و بیش در آمریکای شمالی بازگشایی شده‌اند و اگر گونه جدیدی از ویروس کرونا ظهور نکند – که کرده است – پاندمی را در این قاره پایان‌یافته می‌دانند، اما حال هنر هفتم بد نیست. فیلم‌های پرخرجی که سال گذشته به تعویق افتادند، از جمله «تل‌ماسه» (Dune 2021) آماده اکران در جشنواره‌های پاییز آینده شده‌اند، هرچند بعضی از آن‌ها هم تسلیم شبکه‌های استریم ویدیو شدند.

تقویم سینمایی سال ۲۰۲۱ مملو از فیلم‌های بلندی بودند که مرزهای فرم را درنوردیدند، از این رو آنکه بگوید سینما سال بدی را پشت سر می‌گذارد، فقط به اندازه کافی فیلم ندیده است.

به گزارش ۳۰نما، در فهرست «ایندی‌وایر» از بهترین فیلم‌های نیمه اول سال ۲۰۲۱ اصل بر انتشار فیلم در سالن‌های سینما و پلتفرم‌های دیجیتال آمریکای شمالی گذاشته شده. به این معنا که فیلم‌هایی که در جشنواره‌ها اکران شده‌اند در این فهرست گنجانده نشده‌اند. «شیطان وجود ندارد» به کارگردانی «محمد رسول‌اف» که خرس طلای جشنواره برلین ۲۰۲۰ را کسب کرد یکی از عناوین این فهرست است که سرانجام در آمریکای شمالی روی پرده رفت. «ایندی‌وایر» می‌نویسد فیلم درخشان رسول‌اف ۳۰ دقیقه را صرف بنا کردن مقدمه، و دو ساعت بعد مخاطب را با هدایت به مسیرهایی جدید غافلگیر می‌کند.

با نزدیک شدن جشنواره کن، به نظر می‌رسد که وزن نیمه دوم سال به نیمه اول می‌چربد و در شش ماه آینده فیلم‌هایی از «وس اندرسون»، «اصغر فرهادی» و «لئوس کاراکس» به نمایش عمومی درآیند.

بهترین فیلم‌های نیمه اول سال ۲۰۲۱ به انتخاب «ایندی‌وایر»:

درباره بی‌کرانگی (About Endlessness)

بارب و استار به ویستا دل مار می‌روند (Barb & Star Go to Vista Del Mar)

بو برنهام: درون (Bo Burnham: Inside)

شاگرد (The Disciple)

در ارتفاعات (In the Heights)

یهودا و مسیح سیاه (Judas and the Black Messiah)

کشتن دو عاشق (The Killing of Two Lovers)

قدیسه ماد (Saint Maud)

عرق (Sweat)

الگوی تست (Test Pattern)

شیطان وجود ندارد (There Is No Evil)

دنیایی که می‌‌آید (The World to Come)

 

 

منبع : ایران آرت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید