فعالیت ۲۵ پایگاه جمع آوری کمک به مردم کرد سوریه در کردستان‌

0
51
کمک به مردم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان، با اشاره به اینکه از پنجم آبان ماه جاری جمع آوری کمک به آوارگان سوریه در استان آغاز شده است، گفت: ۲۵ پایگاه ثابت در سراسر استان کردستان به صورت روزانه فعالیت دارد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر محمدی امروز (۸آبان) در نشست مشورتی با اصحاب رسانه در خصوص اجرای با شکوه طرح جمع آوری کمک های بشر دوستانه مردمی برای آوارگان کرد سوریه، اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور سوریه متاسفانه تعداد زیادی از مردم شمال سوریه مورد تهاجم قرار گرفته و بی خانمان شده‌اند.

وی افزود: بخشی از مردم به نوعی وارد خاک عراق شده و بخشی نیز در سوریه و مرز ترکیه آواره شده اند و با توجه به اینکه در فصل سرما قرار داریم می‌طلبد جامعه جهانی به آوارگان سوریه کمک کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان، بیان کرد: جمعیت هلال احمر در راستای وظایف انسان دوستانه خود در این زمینه اقدامات موثری برای مردم سوریه انجام داده است.

محمدی عنوان کرد: به دلیل در خواست‌های مکرر داوطلبان اعضای هلال احمر، خیرین استان و عموم مردم، کردستان به عنوان تنها استان، مجوز کمک به مردم سوریه را دریافت کرده است.

وی با اشاره به اینکه از پنجم آبان ماه جاری جمع آوری کمک به آوارگان سوریه در استان آغاز شده است، ذکر کرد: ۲۵ پایگاه ثابت در سراسر استان کردستان به صورت روزانه فعالیت دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان، افزود: استان کردستان همچون سنوات گذشته هر کجا حوادثی رخ بدهد با جمع آوری کمک های مردمی نیازمندی آنها را برطرف می کند.

محمدی بیان کرد: بیانیه نماینده ولی فقیه و مسئولین استانی منجر شد که علاوه بر کمک های مردمی جمعیت هلال احمر نیز در قالب کمک غیر نقدی اجناسی را برای کمک به مردم آواره سوریه جمع آوری و همراه با کاروان فرستاده خواهد شد.

وی ادامه داد: با محوریت جمعیت هلال احمر تمام کمک های نقدی و غیر نقدی مستقیما از استان به اردوگاه سوریه ارسال خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت سازمان هلال احمر کردستان، گفت: در تلاش هستیم همراه با کاروان کمک های مردمی یک تیم رسانه ای و خیرین را به سوریه اعزام کنیم.

محمدی با اشاره به اعزام تیم پزشکی به سوریه، ذکر کرد: برای گرفتن مجوز تیم پزشکی از میان داوطلبانی که تمایل دارند همراه کاروان به درمان آواگان سوریه بپردازند، هستیم.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر وابسته به هیچ گروه سیاسی و مذهبی نیست و با تمام توان خود در بحث انسانیت، کمک به افراد نیازمند در بدترین شرایط زندگی را دارد و در کمک کردن هر حادثه پیش قدم بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان، عنوان کرد: تاکنون در استان بالغ بر ۶۶ میلیون تومان کمک نقدی در پایگاه ها جمع آوری شده است.

محمدی یادآور شد: روز یکشنبه هفته آینده جشن گلریزان با حضور شخصیت‌های شناخته شده در پارک استقلال سنندج برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است؛ پایگاه جمع آوری کمک به آوارگان سوریه تا روز سه شنبه هفته آینده ادامه دارد.

انتهای پیام

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید