فعالیت آزمایشی سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور

0
15

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

فعالیت آزمایشی سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور

روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرد: «با توجه به طی شدن مراحل بارگذاری سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور (تحت وب) در سرور پ‍ژوهشکده باستان‌شناسی پژوهشگاه، پیش‌بینی می‌شود این سامانه از اوایل آبان‌ماه جاری عملکرد آزمایشی خود را آغاز کند.»

به گزارش ایسنا، در آخرین نشست تخصصی که درباره پیشرفت برنامه‌نویسی سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور (تحت وب) با حضور ریاست پژوهشگاه، رییس پژوهشکده باستان‌شناسی و نماینده بخش سنجش از دور دانشگاه تهران برگزار شد ، مراحل پیشرفت کار و برخی نواقص مورد ارزیابی قرار گرفت که در نتیجه پیشرفت برنامه‌نویسی را تا ۹۰ درصد نشان می‌دهد.

با توجه به طی شدن مراحل بارگذاری سامانه در سرور پ‍ژوهشکده باستان‌شناسی ایران، پیش‌بینی می‌شود این سامانه از اوایل آبان‌ماه جاری عملکرد آزمایشی خود را آغاز کند و پس از طی دوره دو هفته، نواقص احتمالی نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و اصلاح شده، در آبان‌ماه به صورت رسمی به اجرا درآید.

در این سامانه نرم‌افزاری برای سیستم مکانی اطلاعات (GIS) برنامه‌نویسی شده که بستر ورود اطلاعات توصیفی و تصویری بر پایه مکان‌یابی صحیح آثار خواهد بود. به این ترتیب و با توجه به بررسی‌های باستان‌شناسی در سطح کشور، این سامانه با قابلیت ورود، پردازش و ارزیابی برنامه‌های انجام‌شده، مورد استفاده کاربران عمومی و تخصصی در سطح کشور قرار می‌گیرد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید