فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس

0
47

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس

دبیر کمیته علمی «همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس» گفت: مستندسازی و جمع‌آوری اسناد مربوطه یکی از ضرورت‌های تحقق این موضوع است که امیدواریم در این همایش به آن دست پیدا کنیم.

به گزارش ایسنا، مسعود اخوان فرد دبیر کمیته علمی «همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس» با اعلام خبر فراخوان دریافت مقاله توضیح داد: همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس در تاریخ پنجم و ششم اسفندماه ۱۳۹۹ به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی و با مشارکت وزارت امور خارجه، قوه قضائیه، دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، امام صادق (ع)، شهید بهشتی و سایر مراکز علمی، سازمان‌های کشوری و لشکری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

معاون اسبق حقوقی و بین‌المللی سازمان انرژی اتمی  گفت: ما تلاش می‌کنیم در این همایش بین‌المللی به چارچوب‌هایی دست پیدا کنیم که برای وزارت امور خارجه و قوه قضائیه در پیگیری مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس و همچنین ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس کمک کند.

اخوان فرد با تأکید بر ضرورت ایجاد جبهه حقوقی- بین‌المللی در جمهوری اسلامی ایران برای پیگیری مطالبات دفاع مقدس و شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: مستندسازی و جمع‌آوری اسناد مربوطه یکی از ضرورت‌های تحقق این موضوع است که امیدواریم در این همایش به آن دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: انعکاس مظلومیت ملت ایران و افشای نقش دولت‌های حامی صدام در جنایت علیه ملت ایران از دیگر اهداف برگزاری این همایش بین‌المللی است. تبیین عملکرد سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در جنگ تحمیلی، تبیین عملکرد دولت‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای حامی رژیم بعث صدام در جنگ تحمیلی، تبیین خسارت‌ها و غرامت‌های ناشی از عملکرد حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی رژیم بعث صدام در جنگ تحمیلی سه محور اصلی است که به مطالبات حقوقی دفاع مقدس می‌پردازد.

رئیس سابق سازمان بسیج حقوقدانان کشور پیگیری حقوقی- بین‌المللی ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس از دولت آمریکا را محور ویژه و کلیدی این همایش معرفی و یادآور شد: حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان یکی از فرماندهان اصلی دوران دفاع مقدس نقش بی‌نظیری در نفوذ معنوی انقلاب اسلامی و مکتب مقاومت در جهان داشته است و به‌عنوان نماد محور مقاومت به شمار می‌رود و امیدواریم در این همایش بین‌المللی، نحوه پیگیری حقوقی- بین‌المللی ترور شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید مجاهد ابومهدی المهندس و یاران شهیدشان از دولت آمریکا را تدوین کنیم.

دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس در تشریح ارکان این همایش خاطرنشان ساخت: سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رئیس شورای سیاست‌گذاری این همایش، سرلشکر سید یحیی صفوی رئیس همایش، امیر سرتیپ پورشاسب دبیر همایش و سردار کبیری دبیر کمیته اجرایی همایش هستند. کمیته علمی متشکل از ۶ کارگروه با عنوان حقوق، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، اقتصاد، سرمایه انسانی و اجتماعی، محیط‌زیست و سلامت می‌باشد که با حضور اساتید خبره و کاردان تشکیل‌شده است.اساتید و پژوهشگران می‌توانند چکیده مقالات را تا ۱۵ مهرماه و اصل مقالات را تا پانزدهم دی‌ماه ۱۳۹۹ از طریق پایگاه اینترنتی www.paydari.ir ارسال کنند.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید