شور و شعور حسینی در کنار کمترین میزان ابتلا به کرونا

0
47

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


شور و شعور حسینی در کنار کمترین میزان ابتلا به کرونا

مجید رامندی گفت: در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ابعاد شور و شعور حسینی در کنار اینکه ما کمترین میزان ابتلاء به ویروس کرونا را در سطح کشور داشته باشیم برنامه ریزی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام عزاداری محرم با مجید رامندی سخنگوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

رامندی با اشاره به تشکیل ستاد محرم توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: این ستاد دستورالعمل‌های اصلی در خصوص رعایت نکات بهداشتی را در دستور کار خودش داشت و آن را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در شورای تبلیغات سه دسته مراسم تعریف شده است، اظهار کرد: دسته اول مراسم‌های رسمی، ملی و عمومی همانند برگزاری مراسم‌های انقلابی و راهپیمایی ۲۲ بهمن، ۹ دی است. دسته دوم مراسم‌های غیر مترقبه است که بر اثر اتفاق‌هایی در جهان یا جهان اسلام که در ایران متأثر می‌شود برگزار می‌شود همانند اعلام برائت‌ها و تظاهرات علیه جنایت‌هایی که در یمن، فلسطین و جاهای دیگر اتفاق می‌افتد.

سخنگوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: دسته سوم مراسم‌های مذهبی است که در آنچه اعیاد و میلادهای ائمه اطهار و چه شهادت‌ها و وفات دیده شده است.

وی به ایام محرم اشاره کرد و گفت: با هماهنگی سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها دستور العمل کلی و مبسوطی در خصوص برگزاری محرم با توجه به شرایط شیوع کرونا نوشته شد و تمام ابعاد و زوایا دیده شد.

رامندی تأکید کرد: ابعاد شور و شعور حسینی در کنار اینکه ما کمترین میزان ابتلاء به ویروس کرونا را در سطح کشور داشته باشیم برنامه ریزی شده است. مثلاً اعلام کرده‌ایم در مساجد و هیئاتی که سقف آن بیشتر از ۵ متر است با حضور یک چهارم جمعیت مراسم برگزار شود. البته در اکثر مراسم‌ها فضای باز تاکید شده است.

وی متذکر شد: مراسم محرم به ویژه در ایران و در سایر نقاط جهان، مراسم مردمی است یعنی نقش اصلی و تعیین کننده را خود مردم و هیئات مذهبی دارند و هیئات از آنجا که سالیان سال در ایران ریشه دوانده‌اند و از طرفی هم از نظر سازماندهی زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی هستند، هماهنگی‌ها با هیئت امنا و هیئت مدیره هیئات‌های رسمی و اصلی برگزار شده است.

رامندی با اشاره به برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری به صورت مجازی و زنده اظهار کرد: خیلی از هیئت‌ها اعلام کرده‌اند که امسال مراسم به صورت فضای مجازی برگزار خواهد شد و یا با حداقل جمعیت به صورت زنده از فلان شبکه اجتماعی و به صورت زنده آنها را دنبال کنند.

وی افزود: خیلی از جاها اعلام کرده‌اند نذورات را به صورت خام یا ذبح گوسفند تقدیم آسایشگاه و خیریه می‌کنند و هزینه‌ها صرف امور خیریه می‌شود.

سخنگوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار کرد: برای اینکه به شور حسینی پرداخته شود، با هماهنگی دفاتر استانی‌مان در سرتاسر کشور با ائمه جمعه و جماعات و همین طور نماینده ولی فقیه و استاندار، قرار شده است صبح‌ها و بعدازظهرها حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه از طریق سیستم‌های صوتی که در مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها و شهرها داریم بتوانیم نوای روحانی و دل انگیز محرم را به گوش مردم برسانیم.

وی در خاتمه گفت: الگو دهی مناسب را برای محرم داریم و در این زمینه تلاش خواهیم کرد.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید