شاخص کیفیت هوای تهران جمعه ۲۲ اسفند ۹۹؛ کیفیت خوب هوا به لطف باد و باران

0
54


شاخص کیفیت هوای تهران جمعه ۲۲ اسفند ۹۹؛ کیفیت خوب هوا به لطف باد و باران

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گزارش داده است که درحال حاضر کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول است و به‌دلیل وزش باد و بارش باران پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا همچنان در شرایط قابل قبول باقی بماند.

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (۲۲ اسفند) کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران به‌دلیل کاهش تردد خودرو‌ها و وزش باد مؤثر همراه با بارش باران در محدوده قابل قبول خواهد بود.

در طول روز نیز حاکمیت جو ناپایدار همراه با تداوم بارش، شرایط مناسبی را برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌کند. وزش باد مؤثر و بارش‌های پراکنده تا اواخر وقت امروز ادامه دارد و از این‌رو پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول باشد.

طی صبح فردا شنبه (۲۳ اسفند) با آغاز تردد خودرو‌ها انتظار می‌رود که غلظت آلاینده‌ها تاحدودی افزایش پیدا کند، اما با وجود این کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول خواهد بود.

طی روز نیز وزش باد موثر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند، اما با کاهش تدریجی ناپایداری جوی و تندی باد تا اواخر وقت روز شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس این گزارش کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۸۱ در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۷۴ همچنان در شرایط قابل قبول است.

منبع : فرارو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید