رکوردزنیِ مکزیک در قتل‌های سال گذشته

0
57

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

پلیس مکزیک

رسانه‌های داخلی مکزیک با استناد به اطلاعات وزارت امنیت عمومی این کشور گزارش دادند که در سال ۲۰۱۹ میلادی، آمار قتل‌ها در مکزیک رکوردی را رقم زد که با افزایش یک درصدی به بیش از ۳۵ هزار فقره رسید.

به گزارش ایسنا، در نوامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹)، ۹ آمریکاییِ ساکن مکزیک از جمله سه زن و شش کودک به دست یک گروه عضو سازمانی تبهکاری به قتل رسیدند.

براساس داده‌های اولیه، از ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، ۳۲ هزار و ۶۰۰ فقره قتل در سراسر مکزیک ثبت شده است. در رکورد قبلی که متعلق به مجموعِ سال ۲۰۱۸ میلادی است، بیش از ۳۳ هزار پرونده قتل ثبت شده بود.

آمارهای منتشر شده در مکزیک هم‌چنین نشان می‌دهد که از آغاز اقدامات این کشور برای مقابله با کارتل‌های مواد مخدر بیش از ۶۰ هزار نفر ناپدید شده‌اند. این آمار بیشترین موارد ثبت آمار مفقودی‌های این کشور از سال ۲۰۰۶ میلادی محسوب می‌شود.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، در سال‌های اخیر میزان جرم در مکزیک افزایش یافته است. افزایش جرم در مکزیک با تولید مواد مخدر و تقابل کارتل‌های مواد بر کنترل ترانزیت مواد مخدر به ایالات متحده همراه بوده است.

مکزیک سال‌هاست که با خشونت دست و پنجه نرم می‌کند و دولت‌های مختلف با روش‌های گوناگونی که اغلب شامل از سر راه برداشتن رهبران گروه‌های کارتل مواد مخدر است، با این خشونت‌ها به مبارزه پرداخته‌اند، چرا که این امر موجب چند تکه شدن باندهای تبهکاری و کاهش مبارزات مرگبار بین آن‌ها می‌شود.

برخی نیز سیاست‌های اقتصادی دولت‌های قبلی را مقصر تشدید این خشونت‌ها می‌دانند و این در حالی است که به اعتقاد بسیاری، سیاست‌های درست اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تاثیرات مثبتی در بلندت مدت در پی خواهند داشت. 

پیچیدگی مقابله با باندهای تبهکاری و کارتل‌های مواد مخدر را می‌توان آزمونی سخت برای اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک دانست که قول داده روش‌های دیگری را در این راه نسبت به رئیس جمهور قبلی به کار گیرد. دولت او یک نیروی پلیس گارد ملی نظامی جدید را برای حل این مشکل راه‌اندازی کرد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید