رانت و فساد موجود در حوزه واردات کالاها قابل اغماض نیست

0
63

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

رانت و فساد موجود در حوزه واردات کالاها قابل اغماض نیست

ایسنا/کرمان دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به این مطلب که رانت و فساد احتمالی موجود در عرصه واردات موجب ورود کالاهای بی کیفیت به استان و بی توجهی به تولیدات درون استانی شده است، گفت: مدیران باید در عرصه جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال با جدیت وارد شده و اقدام کنند.

“دادخدا سالاری” در حاشیه بازدید از دو واحد صنعتی بزرگ استان در نشست تخصصی بررسی راهکارهای قضایی برای حل مشکلات موجود در مسیر تولید و صنعت استان افزود: در استان کرمان ظرفیت های بسیار زیادی برای تامین قطعات و تکنولوژی های مورد نیاز صنایع وجود دارد و بر مبنای وجود چنین ظرفیت هایی باید از واردات کالاها و تکنولوژی هایی که مشابه داخلی دارند، جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه دادستان کرمان به عنوان مدعی العموم به موضوع رصد مافیای احتمالی در حوزه اقتصاد و صنعت ورود می کند، تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه اقدامات خلاف منافع اجتماعی و مصالح عمومی در شرایط اقتصادی حساس کنونی، برخورد قضایی لازم و قانونی با مسببان آن انجام خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به رویکرد تحولی قوه قضاییه و تاکید بر حمایت جدی از تولید و صنعت، اظهار کرد: دستگاه قضایی به عنوان حامی فعالیت های قانونی اقتصادی، در چارچوب مقررات نشست های تخصصی را با مدیران واحدهای اقتصادی استان برگزار می کند و برمبنای همفکری و تعامل در مسیر حمایت از تولید گام بر می دارد.

سالاری ادامه داد: تمامی اجزای حاکمیت باید با درک صحیح از اقتضائات زمان کنونی حمایت از تولید و مبارزه با فساد را مد نظر ویژه قرار دهند.

وی تاکید کرد: روند انجام تمامی مصوبات و الزامات قانونی برای حمایت قضایی از تولید به صورت مستمر از سوی دادسرای کرمان رصد شده و در صورت مشاهده هرگونه قصور و کوتاهی از سوی مدیران یا مجریان طرح های تولیدی با استفاده از ابزارهای موجود، برخورد قانونی لازم انجام خواهد شد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید