دوویما؛ مانکنی که به خاطر زیبایی غیرمعمولش به شهرت رسید/ عکسها

0
47


ریچارد اودون عکاس فشن و مد او را “شگفت‌انگیزترین و غیرمعمول‌ترین زیبایی زمان خود” نامید. دوویما بعدها لقب مدلی با باریک‌ترین کمر را از دنیای مد و لباس گرفت.


ایران آرت: عموم مردم کمتر با اسامی مدل های برتر قبل از دهه ۱۹۸۰-۱۹۹۰ که اغلب به اشتباه به عنوان اولین در تاریخ مد شناخته می شوند ، آگاه هستند. با این حال سوپر مدل در ۱۹۵۰ ظاهر شد، و یکی از آنها Dovima بود. برنده باریک ترین کمر در دنیای مد لباس.

بیشتر دوران کودکی را در رختخواب بود، در جوانی سوپر مدل شد و در بزرگسالی به عنوان پیشخدمت فعالیت می کرد. در عکس ها، این دختر کاملا عالی به نظر می رسید. و در زندگی، او اغلب به خاطر تحصیلات پایین قربانی تمسخر می شد.

 

 

سایت سیارک نوشت: در حالی که هنوز یک دختر کوچک بود، او نام جدید و غیرمعمول برای خود درست کرد. او آن را از اولین هجاهای نام واقعی خود Dorothy Virginia Margaret Juba درست کرد و شروع به امضای نقاشی های خود از این طریق کرد. دوران کودکی و جوانی وی بسیار دشوار بود – به مدت ۸ سال این دختر به دلیل روماتیسم در بستر بود. به دلیل بیماری، او آموزش خوبی دریافت نکرد.

 مدل لباس مورد علاقه کریستین دیور

هنگامی که ۱۸ ساله شد، بیماری رو به زوال گذاشت. البته او حتی در مورد حرفه ی مدلینگ رویا هم نداشت. اما یک بار یک عکاس مدلینگ او را در آسانسور ملاقات کرد و بلافاصله پیشنهاد داد که در فیلمبرداری شرکت کند. از آن زمان، دوویما بازیگری را برای مجلات Glamour ، Vogue ، Harper’s Bazaar و دیگر مجلات مد شروع کرد. از نظر طبیعت، شکننده و لاغر بود، او هرگز رژیم نمی گرفت و غذاهای پر کالری می خورد.

 

عکس معروف دوویما با فیل ها.  عکس توسط ریچارد اودون

موفقیت واقعی را در حالی که با عکاس افسانه ای مد ریچارد اودون کار می کرد، به دست آورد. ریچارد اودون عکاس فشن و مد او را “شگفت انگیزترین و غیرمعمول‌ترین زیبایی زمان خود” نامید.

مشهورترین و گرانترین تصویر او عکس اودون “دوویما با فیل ها” بود که برای او در سیرک گرفته شد. برای این عکس، خریدار رکورد ۱،۱۵۱.۹۷۶ دلار را در Christie’s در سال ۲۰۱۰ پرداخت کرد.

 Supermodel ۱۹۵۰ Dovima

 

مدل لباس مورد علاقه ریچارد اودون
 
دوویما موفق شد تبدیل به پردرآمدترین مدل زمان خود شود – در اوج کار خود، او در هر ساعت ۷۵ دلار درآمد کسب کرد. او مدل مد مورد علاقه کریستین دیور و ژاک فت بود. الگوی معاصر او ، دوریان لی گفت: “دوویما کوتاه بین و دارای تحصیلات ضعیف بود اما کاملاً شگفت انگیز بود.”

صاحب باریک ترین کمر در بین مدل های دهه ۵۰ است
 
پس از آن، او در یک استودیوی بازیگری تحصیل کرد، در یک فیلم و چندین برنامه تلویزیونی بازی کرد، اما در هالیوود نتوانست موفق شود. بعداً به عنوان فروشنده و پیشخدمت مشغول به کار شد، او در سال ۱۹۹۰ در سن ۶۳ سالگی درگذشت. علی رغم اینکه حرفه وی در تجارت مدلینگ کوتاه مدت بود، اما برای همیشه افسانه ای از دهه ۵۰ و صاحب باریک ترین کمر ماند.

مدل لباس مورد علاقه ریچارد اودون
 

مدل لباس مورد علاقه کریستین دیور
 

 

منبع : ایران آرت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید