دومین همایش بین‌المللی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی برگزار شد

0
44

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

دومین همایش بین‌المللی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی برگزار شد

ایسنا/اردبیل با پذیرش ۲۶۷ مقاله، دومین همایش بین‌المللی و چهارمین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ۲۳ مهرماه در این همایش اظهار کرد: این سومین همایشی است که به‌صورت مجازی و آنلاین در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود و تا آخر سال ۵ همایش دیگر هم به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
ابوالفضل بضاعت پور اضافه کرد: این همایش فرصت مغتنمی برای بهره گرفتن از یافته‌های علمی در حوزه رشته‌های علوم ورزشی است.
وی با بیان اینکه توسعه رشته‌های و فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی در برنامه توسعه دانشگاه قرار دارد، تصریح کرد: رشد رشته‌های ورزشی، برگزاری برنامه‌ها و مسابقات متعدد ورزشی، راه‌اندازی مرکز تحقیقات سلامت گستر، راه‌اندازی مرکز سلامت و تندرستی، راه‌اندازی مجله فناوری‌های ورزشی پیشرفته و خرید تجهیزات ورزشی از جمله اقدامات انجام شده در دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه گسترش و توسعه برنامه‌های ورزشی است.
عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان هم که به‌صورت آنلاین در مراسم حضور داشت با بیان اینکه هفته تربیت‌بدنی فرصتی برای ارائه دستاوردهای علمی ورزشی به جامعه است، گفت: در شرایط کرونایی از ورزش در زمینه ارتقای سلامت مردم و اجرای روش‌های نوین برای ورزش در منزل استفاده کردیم.
وی با بیان اینکه کم‌تحرکی در زندگی مردم نگران‌کننده است، اضافه کرد: در شرایط کرونایی برنامه‌ریزی برای انجام ورزش با رویکرد غنی‌سازی اوقات فراغت مردم و افزایش تاب‌آوری جامعه انجام شده است.
حجت‌الاسلام عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل هم گفت: ورزش یک ابزار ارزشمند برای حفظ جان است و مقام معظم رهبری ورزش، تحصیل و تهذیب را به جوانان توصیه می‌کنند.
وی اضافه کرد: ورزش موجب سلامت نفسانی، روانی و جسمانی شده و سبب افزایش اعتمادبه‌نفس، تقویت روح و جسم و ارزشمندی انسان می‌شود.
مهرداد محرم زاده دبیر علمی دومین همایش بین‌المللی و چهارمین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی گفت: ۳۲۵ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده بود که از بین آنها ۲۶۷ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.
وی ادامه داد: از بین مقالات پذیرش شده در دومین همایش بین‌المللی و چهارمین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی ۲۲۵ مقاله در قالب پوستر و ۸ مقاله هم به‌صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.
محرم زاده اضافه کرد: ۸ سخنران کلیدی برای سخنرانی در پنل ها در نظر گرفته شده است که ۴ نفر آنها از کشورهای ترکیه، عراق و آذربایجان بوده و ۴ نفر هم از دانشگاه‌های کشورمان است.
سجاد انوشیروانی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی و مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل هم گفت: برای تحقق برنامه ششم توسعه موظف هستیم که از پژوهش‌های علمی حمایت کنیم.
وی ادامه داد: خلأهای بزرگی در بین علم ورزش وجود دارد و باید با استفاده از یافته‌های پژوهشی در حوزه ورزش این خلأها را پر کنیم.
یادآور می‌شود که این همایش به‌صورت مجازی و حضوری و با قرائت پیام محمود گودرزی وزیر اسبق ورزش و جوانان و مدیر انجمن مدیریت ورزشی دانشگاه‌های کشور برگزار شد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید