دستکاری پلاک وسیله نقلیه جرم است

0
77

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


دستکاری پلاک وسیله نقلیه جرم است

  مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت از جرم بودن دستکاری پلاک انتظامی وسایل نقلیه خبر داد و گفت: این موارد در برخی از مواقع جرم و در برخی مواقع دیگر تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور بیان کرد: گاهی مشاهده می‌شود تعدادی از رانندگان وسایل نقلیه اعم از خودرویی و موتوری برای فرار از قانون و آئین نامه‌های نظم عمومی شهری، پلاک انتظامی وسایل نقلیه شأن را دستکاری و تغییر می‌دهند.

این مرکز عنوان کرد: در صورتی که در اعداد و ارقام پلاک تغییری صورت پذیرد، جرم محسوب می‌شود و فرد به مراجع قضائی معرفی خواهد شد. یعنی اگر راننده و شخصی بر روی اعداد و ارقام پلاک عدد دیگری درج و حک کند و یا بوسیله برچسب و یا حروف مشابه اعداد پلاک عدد دیگری را نشان دهد (مثلاً عدد ۱ را به ۲) تبدیل کند این عمل وی مصداق قانون جرم می‌باشد.

به گفته مرکز اطلاع رسانی پایتخت زمانی که پوشش پلاک وجود داشته باشد یا برچسب‌هایی رو پلاک نصب شده باشد، اما روی اعداد و ارقام آن تصرف نکرده باشند تخلف است و برابر جدول جرایم اعمال قانون خواهد شد. یعنی اینکه تکه کاغذ مقوا و پارچه‌ای بر روی پلاک انداخته به نحوی که کل یا مقداری از پلاک معلوم نباشد.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید