داوری علیه استقلال/ انگیزه بازیکنان استقلال کم شده است

0
16


داوری علیه استقلال/ انگیزه بازیکنان استقلال کم شده است

بهتاش فریبا گفت: متأسفانه مباحث داوری علیه استقلال بسیار زیاد شده و نگران‌کننده است.

بهتاش فریبا در خصوص عملکرد استقلال مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: نیمه اول اصلاً‌ بازی خوب نبود اما در نیمه دوم شرایط تغییر کرد. در نیمه اول فاصله بین خطوط استقلال زیاد بود به خصوص هافبک‌ها و مهاجمین فاصله زیادی داشتند.

وی افزود: متأسفانه مباحث داوری علیه استقلال بسیار زیاد شده و نگران‌کننده است. داور می‌توانست بعد از خطا روی قائدی آوانتاژ بدهد اما این کار را نکرد. گلی که مهدی قائدی به ثمر رساند سالم بود اما داور آن را مردود اعلام کرد. با همه مشکلات استقلال برنده شد اما یک نگرانی در کل بازیکنان دیدم که باید به آن اشاره کنم.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: به نظر می‌رسد انگیزه در بین بازیکنان استقلال کم شده و این موضوع هم نشأت گرفته از این است که آنها به این نتیجه رسیده‌اند که قهرمان نمی‌شوند. بازیکنان استقلال نباید بی‌انگیزه شوند و من بارها تجربه‌ کرده‌ام که در هفته‌های پایانی اتفاقات عجیبی رخ داده است. مثلاً تیمی مثل بهمن در آستانه قهرمانی لیگ بود اما در چند بازی پایانی نتیجه نگرفت.

فریبا ادامه داد: خیلی خوشحال شدم که آرمان رمضانی برای استقلال گل زد و این موضوع را قبلاً هم گفته بودم که او یک فوتبالیست قابل است. پیگیری این بازیکن در رسیدن به توپ و ضربه خوب او نشان‌دهنده کیفیت رمضانی است.

وی در پاسخ به این سؤال که ضعف استقلال در نیمه اول دیدارهایی چون دو بازی مقابل ذوب‌آهن، پرسپولیس  و حتی نفت آبادان مشهود بوده و چرا استقلال در نیمه دوم به خود می‌آید، گفت: شاید شناخت از حریف در نیمه دوم و آنالیزی که صورت می‌گیرد باعث می‌شود که استقلال در نیمه دوم بهتر کار کند. از نظر من استقلال این توانایی را دارد که از ابتدای مسابقه بهتر بازی کند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه خیلی‌ها به کیفیت بازیکنان استقلال انتقاد می‌کنند و آیا درست است برخی از بازیکنان در حد و اندازه این تیم نیستند، عنوان کرد: هر کسی چنین صحبتی می‌کند نظرش محترم است اما استقلال بازیکنان خوبی دارد. شما بگویید استقلال در کدام پست دچار مشکل است؟ بهترین مدافعان کناری، بهترین دروازه‌بانان، بهترین خط حمله و نفرات قابل در خط هافبک در تیم استقلال حضور دارند و به قولی تمام تیم‌های ایران آرزوی داشتن مهاجمان استقلال را دارند. فاصله تمامی نفرات استقلال با هم بسیار کم است.

فریبا یادآور شد: مجیدی چندی پیش به مسئله‌ای اشاره کرد و گفت که استقلال در برخی پست‌ها بالانس نیست با این حرف موافق هستم. ممکن است استقلال در پست وینگر رونده دچار مشکلاتی باشد اما در آن پست بازیکنی مثل بابک مرادی حضور دارد که هم شوت‌زن است و هم میل به حمله دارد. شاید اگر یکی دو نفر در این پست حضور داشتند این شرایط خیلی بهتر می‌شد.

وی تأکید کرد: ما در خط هافبک بازیکنان خیلی خوبی داریم؛ رضاوند، ریگی، مهدی‌پور و … بازیکنان بسیار خوبی هستند اما نیاز است که وینگرهای رونده‌تری داشته باشیم.سپاهان و پرسپولیس در تیم‌شان چنین نفراتی را دارند و می‌بینید که آن بازیکنان امسال چقدر به سپاهان و پرسپولیس کمک کردند. مثلاً محبی و وحید امیری در این دو تیم فوق‌العاده کار کرده‌اند. مطمئناً‌ نفراتی که در استقلال حضور دارند بازیکنان خوبی هستند و شاید اگر یکی دو نفر در وینگرها تقویت شوند استقلال تیم کاملی در اختیار داشته باشد.

منبع خبر : افکار نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید