دانشگاه آزاد میزبان سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان

0
53
جشنواره قرآن و عترت

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به میزبانی این دانشگاه در سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور، گفت: تمام ریشه‌های اعتقادی، باورها و هستی ما از قرآن است و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم که پیوند قرآن با عترت حفظ شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری در نشستی که با محوریت برنامه‌ریزی جهت اختتامیه سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در واحد شیراز برگزار شد، گفت: این رویداد بزرگ قرآنی در آذر ماه سال جاری در سومین حرم اهل بیت(ع) و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار می‌شود و از افتخارات آموزش عالی کشور است و بی‌شک در رشد دانشگاه آزاد هم تأثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در این دوره میزبان بوده و همه نگاه‌ها معطوف به این دانشگاه است، افزود: قرآن بهترین و پرخیر و برکت‌ترین فعالیت فرهنگی است و باید وظایفی که به ما محول شده را جدی بگیریم و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنیم. چرا که تمام ریشه‌های اعتقادی، باورها و هستی ما از قرآن است و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم که پیوند قرآن با عترت حفظ شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: میزبانی واحد شیراز برای این رویداد فرهنگی بخاطر تأثیرپذیری خود دانشگاه و تأثیرگذاری در سطح استان فارس و شیراز بسیار حائز اهمیت است، باید تلاش شود فضای دانشگاه و شهر شیراز قرآنی شود و در این مسیر می‌توان از ظرفیت و پتانسیل سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی نظیر صدا و سیما، اداره اوقاف، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه‌ها و … جهت هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد عظیم فرهنگی استفاده کرد تا نور و عطر قرآن سراسر فضای استان را معطر کند.

در ادامه دکتر عبدالحمید طالب تاش رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست با تأکید بر اهمیت این رویداد قرآنی از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان خواست با برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت همه جانبه کارها را پیش ببرند تا به یاری خداوند متعال بتوانیم این جشنواره را با بالاترین کیفیت و در شأن قرآن برگزار کنیم.

وی همچنین بر برنامه‌ریزی جهت حضور شخصیت‌های برجسته قرآنی کشور و فضاسازی و اطلاع رسانی در شهر شیراز تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد، اختتامیه سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در پنج بخش آوایی، معارفی، هنری، ادبی و پژوهش و فناوری در آذر ماه سال جاری در واحد شیراز برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید