حال و روز بورس تهران پیش از تعطیلات ۶ روزه

0
15


بورس تهران در روز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰

حال و روز بورس تهران پیش از تعطیلات ۶ روزه

امروز دوشنبه پس از یک روز وقفه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و ۷۵ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

به گزارش وقت صبح به نقل از اقتصادنیوز، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با صعود ۸ هزار و ۴۲۰ واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و ۳۱۱ هزار و ۲۷۷ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز با رشد ۲ هزار و ۷۴۱ واحدی در سطح ۴۰۳ هزار و ۶۸ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۲۰۳ واحد بالا آمد و با ورود به کانال ۱۹ هزار واحدی در سطح ۱۹ هزار و ۴۹ واحد قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: هفته آینده بازار بورس به چه سمتی می رود؟

ورود پول حقیقی

در روز دوشنبه پس از یک روز وقفه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و ۷۵ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به سهام وصندوق (شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۲۱ میلیارد تومان بود. پس از وصندوق، شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) و قشرین (قند شیرین خراسان) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

معاملات بورس 28 تیر 1400

سهم‌های تاثیرگذار

امروز نمادهای «تاپیکو»، «رمپنا» و «فارس» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند و سه نماد «وپارس»، «فایرا» و «وسگلستا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس ولکار صدرنشین است و شستا و ومدیر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، دی و فگستر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۱ هزار و ۵۶۳ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه ۳۶ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات اوراق مشارکت نیز ۱۴ هزار و ۸۶۹ میلیارد تومان بود که ۶۹ درصد ارزش معاملات کل بازار را شامل می‌شود.

همچنین ارزش معاملات خرد با افت ۲۱ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۵ هزار و ۳۱۹ میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز یکشنبه ۲۷ درصد رشد کرد و در رقم ۳۵۶ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۹ درصد کاهش یافت و ۴۴۱ میلیارد تومان شد.

شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (با نماد معاملاتی تیپیکو) با صف‌ خرید ۶۲ میلیارد تومانی برای دومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از تیپیکو، نمادهای کاما (باما) و غکورش (صنعت غذایی کورش) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به سنیر (سیمان سفید نیریز) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۴۶ میلیارد تومانی داشت. پس از سنیر، غدام (خوراک دام پارس) و زماهان (مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان) بیشترین صف فروش را داشتند.

منبع : وقت صبحارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید