جهانگیر: حبس تنها راه‌حل برای ضمانت اجرای قوانین نیست

0
37
جهانگیر

رییس سازمان زندان ها در اولین برنامه سفر به شهرستان هشترود در استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای اداری این شهرستان حضور یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، در این جلسه اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها با اشاره به وضعیت کشور گفت: ایران یک کشور در حال توسعه است و بروز برخی مشکلات در مسیر توسعه طبیعی است.

وی با تاکید بر اینکه باید فرصت ها و تهدیدات را شناخت و بر اساس آنها برنامه ریزی ها را انجام داد، گفت: نباید طوری عمل شود که فرصت های خدمت به مردم و توسعه کشور موجب بروز مشکلات در حوزه‌های دیگر شود.

جهانگیر مشکلات اجتماعی را یکی از دغدغه‌های کشور عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری به طور دائم بر کاهش آسیب های اجتماعی تاکید دارند و به طور مرتب آخرین گزارش ها در این زمینه به ایشان اطلاع رسانی می‌شود.

رئیس سازمان زندان ها گفت: در شرایط کنونی نیاز به وحدت و همدلی داریم و همه باید برای گذار از این شرایط تلاش کنیم.

جهانگیر ادامه داد: امروز رئیس قوه قضائیه به عنوان پرچمدار مبارزه با فساد است و وظیفه همه ما این است که تلاش کنیم تا این مبارزه که بارقه امید را در دل مردم ایجاد کرده به بهترین نتیجه‌های ممکن برسد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در ادامه این جلسه با بیان آمارهایی در خصوص وضعیت اجتماعی و قضایی شهرستان هشترود به تحلیل وضعیت موجود و اقدامات لازم برای کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت.

وی اظهار کرد: کاهش استفاده از مجازات حبس و استفاده از مجازات های جایگزین باید مورد توجه قرار گیرد. حبس تنها راه حل برای ضمانت اجرای قوانین نیست.

در ابتدای این جلسه فرماندار، رئیس دادگستری، نماینده مجلس و امام جمعه هشترود طی سخنانی گزارشات مختلفی از وضعیت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و قضایی شهرستان را ارائه و مطالبات مردم شهرستان را با نماینده رئیس قوه قضائیه مطرح کردند.

جهانگیر در خصوص یکی از مطالبات مردمی برای انتقال زندان هشترود به بیرون شهر قول مساعد داد.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور صبح امروز وارد شهرستان هشترود شد و در این سفر که در پی سفر رئیس قوه قضائیه به آذربایجان شرقی صورت می گیرد، رئیس سازمان زندان ها از شهرستان هشترود بازدید می کند.

اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان ها در بدو ورود به شهرستان هشترود که با استقبال مقامات قضایی و اجرایی استان همراه بود، با حضور در گلزار شهدای گمنام، به مقام شامخ شهدای گلگون کفن ادای احترام کرد.

جهانگیر در این سفر یک روزه به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه به بررسی وضعیت قضایی و مشکلات مردم خواهد پرداخت.

انتهای پیام

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید