جبهه‌ای متحد برای مقابله با جریان «تحریف» تشکیل شود

0
61

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


جبهه‌ای متحد برای مقابله با جریان «تحریف» تشکیل شود

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود دو جریان تحریم و تحریف، باید یک جبهه متحد برای ایجاد تولید محتوا در فضای مجازی ایجاد گردد تا پاسخ شبهات و کسانی که سعی در انحراف دارند داده شود.

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در روز عید قربان پیرامون جریان‌های تحریف و تحریم اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این مساله به یک اصل مهم ارزشی اشاره کردند و آن عبارت از این مساله است که جریانات و افرادی از صدر اسلام در مقابل اسلام مقاومت کردند مانند جریان منافقین که در مقابل پیامبر اکرم، افکار و جامعه‌ای که تازه بنیان اسلام در آن نهاده شده بود را به انحراف کشاندند و در مقابل پیامبر اکرم جبهه بستند.

وی عنوان کرد: جریان منافقین، علی‌رغم اینکه در جریان غدیر خم با رسول الله (ص) بیعت کردند اما ایستادند. امروز هم شاهد این مساله هستیم یعنی جریاناتی در داخل و عمدتاً خارج از کشور تلاش می‌کنند مسیر انقلاب اسلامی را به اشکال مختلف از صراط مستقیم خود منحرف کنند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شاهد هستیم که تاریخ انقلاب نوشته می‌شود اما سخنی از نقش اساسی حضرت امام به میان نمی‌آید و فقط اسمی از امام آورده می‌شود اما اینکه امام نقاش این مطلب و طراح این انقلاب بزرگ جهانی بودند مورد توجه قرار نمی‌گیرد بلکه نقش خود را پررنگ‌تر می‌کنند.

سالک افزود: این انحراف‌ها جامعه را متشنج و افکار را منقلب می‌کند. اخیراً در زمینه انحراف به چند مطلب جدید می‌رسیم، یکی از آنها عرفان‌های نو و جدید که نسل جوان را به خود مشغول می‌کند و از اساس انقلاب اسلامی فاصله می‌اندازد.

وی بیان کرد: جریانات مختلف بیگانi پای سست کردن اعتقادات نسل جوان و ایمان و اعتقادات آنها ایستادند و با ایجاد شبهات متعدد مسیر اصلی انقلاب را تحت‌الشعاع این شبهات قرار می‌دهند. بی تردید این نوع جریانات بستر را برای دشمن فراهم می‌کنند که تحریم را تشدید کنند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لذا این مطلبی که مقام معظم رهبری فرمودند اگر انحراف شکست بخورد تحریم حتماً شکست خواهد خورد یک واقعیت است. در شرایط کنونی باید یک جبهه متحد و صف پولادین ترتیب داده شود برای ایجاد تولید محتوا در فضای مجازی تا هم پاسخ شبهات داده شود و هم پاسخ کسانی که در داخل و خارج تلاش می‌کنند انقلاب را منحرف کنند.

سالک ادامه داد: تحریف و بزرگ کردن مسائل تحریم و ایجاد رعب و ترس در دل برخی که اگر رفتن پای میز مذاکره با آمریکا صورت نگیرد مشکلات عدیده‌ای پیدا می‌شود هم انحرافی است اما اکثریت قاطع جامعه اسلامی ما تحت تأثیر این گونه شایعات بیگانگان و جریانات انحرافی قرار نمی‌گیرند و دلیلش هم حضورشان در صحنه‌های مختلف است.

وی اضافه کرد: برای مثال در زمینه ویروس کرونا آمریکا و بیگانگان هر چه تلاش کنند، جامعه اسلامی به این نتیجه رسیده است که باید با این بیماری حقیر و منحوس مقابله کند لذا تمام سرمایه خود را روی کار می‌آورد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: تمام مسئولین آدم‌های دلسوزی هستند اما ممکن است نقطه نظراتی داشته باشند که این نظرات، می‌تواند میدانی برای سوء استفاده دیگران و بیگانگان باشد و باید مراقبت کامل کنند و سیاست مراقبت باید مبتنی بر دستورالعمل‌های مقام معظم رهبری باشد.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید