جاهای دیدنی ترکیه در زمستان

0
59جاهای دیدنی ترکیه در زمستان

جاهای دیدنی ترکیه در زمستان

سفر به ترکیه در فصل زمستان مزایای خوبی هم دارد که در تابستان نمی‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

بسیاری بر این باور هستند ترکیه کشوری است که باید در فصل‌های بهار و تابستان به آن‌جا سفر کرد. این حرف اشتباه نیست و البته ساحل‌های خنک ترکیه در زمستان و شهرهای ساحلی زیبای آن را نمی‌توان نادیده گرفت؛ بااین‌حال مطمئنا آن‌ها از مکان‌های دیدنی ترکیه در فصل زمستان بی‌خبر هستند. همچنین سفر به ترکیه در فصل زمستان مزایای خوبی هم دارد که در تابستان نمی‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. پس با ما همراه باشید تا با مزایا و ویژگی‌های سفر به ترکیه در زمستان آشنا شوید. شما می‌توانید تور ترکیه را در فصل زمستان بخرید که مطمئنا پشیمان نمی‌شوید.

مزایا و معایب سفر به ترکیه در زمستان

طبیعتا در همه فصل‌های سال امکان سفر به هر کشوری وابسته به شرایط آن کشور و ویژگی‌هایش وجود دارد.

بلیطهای ارزانتر

به‌دلیل اینکه اغلب مسافرت‌ها به این کشور در فصل‌‌های بهار و تابستان انجام می‌شود؛ شرکت‌های مسافرتی بلیط تورهای خود را در فصل‌های سرد سال ارزان‌تر می‌کنند. همین می‌تواند وقت خوبی باشد تا خانواده‌های دیگری که از درآمد کم‌تری برخوردار هستند، بتوانند به مسافرت بروند. شما می‌توانید تور ترکیه ارزان را در فصل‌های سرد سال بیابید و راهی این کشور شوید. شما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که در ماه‌های سرد سال ممکن است پروازها با تاخیر انجام شود؛ پس برای شرکت در تور ترکیه هوایی خودتان را آماده این وضعیت و مسائل کنید.

مکان های دیدنی کمتر

به‌دلیل اینکه این کشور  شهرهای تابستانی و بهاری دارد؛ طبیعتا در زمستان مکان‌های دیدنی کم‌تری هم خواهد داشت که شما بتوانید از آن‌ها بازدید کنید. همین ممکن است شما را خسته و از سفر به آن‌جا ناراحتتان کند؛ دراین‌صورت شما می‌توانید همراه با دیگر مردم در فصل‌های بهاری سال راهی این کشور شوید.

آبوهوای مناسب گرم مزاجها

اغلب افرادی که مزاج گرمی دارند، بهتر است در فصل‌های سرد راهی این کشور شوند. ترکیه  از نظر آب‌وهوایی شرایطی دارد که بسیار گرم می‌شود و برای کسانی که گرما دوست ندارند، بهتر است در فصل‌های سرد به آن‌جا بروند. همچنین می‌توانید بدون درنظر گرفتن شرایط آب‌وهوایی راهی این کشور شوید و در تور ترکیه شرکت کنید؛ البته همه چیز به اخلاقیات شما بستگی دارد.

حذف سرگرمیهایی مثل ورزشهای آبی

طبیعتا در ماه‌های سرد سال نمی‌توانید از ورزش‌های آبی مثل جت اسکی و فلای بورد استفاده کنید. آب‌های سرد ترکیه در ماه‌‌های زمستان حتما باعث مریضی و سرما‌خوردگی و… شما می‌شوند. البته شما می‌توانید از استخر و فضاهای سرپوشیده استفاده کنید که در ادامه تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

مکانهای دیدنی ترکیه در زمستان

ویژگی بارزی که ترکیه و مکان‌های دیدنی آن را نسبت به دیگر شهرها متفاوت می‌کند، وجود ساختمان‌ها و موزه‌هایی است که شما می‌توانید در هر ماه از سال برای بازدید از آن‌ها اقدام کنید. عمارت‌ها، ساختمان‌ها، پل و بناهای تاریخی این شهر جزء مهم ترین آثار تاریخی جهان محسوب می‌شوند که برای بازدید از آن‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد. بلکه بسیاری از آن‌ها در زمستان حال‌وهوایی جدید با نماهای متفاوتی از ماه‌های دیگر سال را به‌نمایش می‌گذارند.

12

شهر استانبول

حتما عکس‌های زیبایی از ترکیه را در فصل‌های زمستان مشاهده کرده‌اید. عکس‌هایی که بارش برف همراه با نماهایی زیبا از سردر مغازه‌ها و پیاده‌روهای بازار عجین شده، مطمئنا چشم هر بیننده‌ای را مسحور می‌کند. بسیاری از این عکس‌ها مربوط به شهر استانبول پایتخت تاریخی ترکیه است. استانبول با سابقه تاریخی زیادی که دارد، تعداد زیادی از مکان‌ها و بناهای قدیمی شهر را در خود جای داده که بازدید از آن‌ها در فصل زمستان هم زیبا خواهد بود. محبوب‌ترین این مکان‌ها مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی و… است که مشهور و شناخته شده هستند.

 

شهر سافران بولو

شهر سافران بولو یکی از شهرهای معروف و مشهور ترکیه شده است. بسیاری بر این باور هستند که این شهر جزء مکان‌های ناشناخته این کشور محسوب می‌شود و با شناخت بیشتر آن شما می‌توانید از اولین کسانی باشید که به این شهر زعفرانی می‌روند. شهر سافران بولو ویژگی‌های خاص زیادی دارد که بهترین آن‌ها طبیعت شهر است. شهر سافران بولو مکان‌های تاریخی و بناهای زیادی را در خود جای داده که همه کم‌تر شناخته شده هستند؛ اما امکانات و شرایط بازدید از آن‌ها خوب است. پس بدون نگرانی با شرکت در تور ترکیه راهی این شهر زیبا شوید.

تورهای گردشگری به ترکیه

شرکت‌های مسافربری زیادی در ایران هستند که تور گردشگری ترکیه برگزار می‌کنند و با همین کار درآمد خوبی هم دارند. یکی از بهترین و مهم‌ترین شرکت‌های خدماتی ایران علی بابا است که در زمینه خدمات سفر به‌صورت اینترنتی کار می‌کنند. سایت علی بابا همواره به‌دلیل راحتی در انتخاب اطمینان از کیفیت و پشتیبانی قوی از مسافر موردتوجه مردم بوده است. شما می‌توانید برای خرید تور ترکیه ارزان یا تور ترکیه هوایی قیمت‌های این سایت را با دیگر شرکت‌های مسافرتی مقایسه و سپس برای خرید اقدام کنید. تور ترکیه ارزان در این سایت ارائه می‌شوند که بسته به نوع و کیفیت خدمات قیمت‌های متفاوتی دارند و همین دست مسافر را برای انتخاب باز می‌کند.

 منبع : شایانیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید