ثبت نام ۵۵ واحد فرهنگی و هنری گیلان در سامانه کارا

0
58

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


ثبت نام ۵۵ واحد فرهنگی و هنری گیلان در سامانه کارا

رشت- مدیر کل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه تا به امروز ۵۵ واحد فرهنگی و هنری در سامانه کارا برای تسهیلات حمایتی ثبت نام کرده اند، گفت: زمان برای ثبت نام ادامه دارد.

فیروز فاضلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها به ویژه در حوزه فرهنگی و هنری، اظهار کرد: تعطیلی فعالیت‌ها سبب آسیب به بخش‌های مختلف در کشور شده است.

وی با بیان اینکه در همین راستای دولت برنامه‌هایی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده پیش بینی کرده است، افزود: پرداخت تسهیلات یکی از برنامه‌های حمایتی دولت است که در همین راستای وزارت ارشاد با همکاری وزارت تعاون شرایط را برای ثبت نام از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در حوزه فرهنگ و هنر برای دریافت این تسهیلات در سامانه کارا فراهم کرده است.

مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به شرایط ثبت نام فعالان فرهنگی و هنری در این سامانه، افزود: صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری گیلان که دارای کد کارگاهی بیمه هستند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارها تاکنون ۵۵ مورد در حوزه فرهنگ و هنر در این سامانه ثبت نام کرده‌اند، گفت: کانون تبلیغاتی دو مورد، مؤسسه انتشاراتی هشت مورد، مؤسسه فرهنگی دو مورد، خدمات فرهنگی سه مورد، چاپ دو مورد، دفاتر امور مطبوعاتی ۹ مورد، فیلمبرداری و عکاسی ۱۶ مورد، آموزش موسیقی چهار مورد، نمایش یک مورد، ویدئو کلوپ یک مورد، بازی‌های کامپیوتری سه مورد، دارالترجمه یک مورد، تفریحی گردشگری سه مورد تاکنون ثبت نام کرده‌اند.

فاضلی با اشاره به اینکه صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری همچنان فرصت ثبت نام در این سامانه را دارند، تصریح کرد: به بزودی شرایط برای ثبت نام متقاضیان فاقد کد کارگاهی بیمه در این سامانه فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۰ بانک و مؤسسه مالی برای پرداخت تسهیلات پیش بینی شده است، افزود: فعال بودن کسب و کارها، تعدیل نکردن نیروها و عدم استفاده از بیمه بیکاری از سال گذشته تاکنون از شرایط دریافت تسهیلات است.

مدیرکل ارشاد گیلان مبلغ پرداختی تسهیلات را برای واحدهای تعطیلی اجباری ۱۶ میلیون تومان و برای واحدهای فعال تعطیل نشده ۱۲ میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: سود تسهیلات ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت پس از یک دوره تنفس، از مهر ماه سال جاری در ۲۴ قسط است.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید