تولد کتایون ریاحی | جشن تولد ۵۹ سالگی کتایون ریاحی در کنار پسرش

0
147


جشن تولد کتایون ریاحی در ۵۹ سالگی در کنار پسرش

در این مطلب تصویری از جشن تولد کتایون ریاحی را برای شما قرار می دهیم.

کتایون ریاحی بازیگر قدیمی و دوست داشتنی سینمای ایران است که با بازی در سریال یوسف پیامبر کارنامه هنری اش را تکمیل کرد و پس از آن دیگر بازی نکرد. او ازدواج کرده و یک پسر دارد. امروز در پرشین وی می خواهیم عکسی از جشن تولد کتایون ریاحی را در کنار پسرش برای شما قرار دهیم

جشن تولد کتایون ریاحی بازیگر

در این تصویر کتایون ریاحی را در کنار پسرش در جشن تولدش می بینید

تولد کتایون ریاحی

جشن تولد کتایون ریاحی

بد نیست درباره کتایون ریاحی بیشتر بدانید

ریاحی با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم «خبرچین» به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم «پاییزان» انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه «پدرسالار» توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه‌های «روزهای زندگی» و به‌ویژه مجموعهٔ تلویزیونی «پس از باران» از او چهره‌ای شناخته‌شده ساخت. بازی ریاحی در مجموعه‌های «پس از باران» و «شب دهم» نیز چشمگیر بود.

تولد کتایون ریاحی

کتایون ریاحی

او پس از پنج سال دوری از سینما با بازی در «شام آخر» مهم‌ترین بازی دوران بازیگری خود را به معرض نمایش گذاشت و برای بازی در همین فیلم نامزد جایزهٔ بهترین بازی نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد.

بازیگر معروف

بازیگر معروف

«این زن حرف نمی‌زند» دیگر فیلمی بود که توانایی‌های کتایون ریاحی را نشان داد.
ریاحی برای بازی در این فیلم هم نامزد جایزهٔ از هفتمین جشن خانه سینما شد. به بهانه تولد کتایون ریاحی درباره این بازیگر بیشتر صحبت می کنیم

کناره‌گیری از بازیگری

آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود. کتایون ریاحی در
خرداد ۱۳۸۸ طی یادداشتی به سایت سیمافیلم،
کناره‌گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد

بازیگر یوسف پیامبر

بازیگر یوسف پیامبر

فرج‌الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر در گفتگویی در این مورد گفت: خانم ریاحی پس از سریال یوسف پیامبر گفت دیگر نمی‌توانم فضاهای موجود سینما را تحمل کنم و از حرفه بازیگری کناره‌گیری کرد. چون در فیلم حضرت یوسف مسائل معنوی، آرامش، احترام، حیا و حجاب مطرح بود و وی نمی‌توانست صحنه‌های دیگر را تحمل کند، گفت: دیگر نمی‌خواهم کار کنم و می‌خواهم شیرینی سریال یوسف پیامبر در ذائقه من بماند.

اینستاگرام و ویکی پدیا

منبع : پرشین وی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید