ترامپ حکم عفو ۱۰۰ تَن را صادر می‌کند

0
32


گفته می‌شود که رئیس جمهور فعلی آمریکا لیست بلندبالایی از افرادی که مشمول عفو یا تخفیف مجازات هستند تهیه کرده که در روز سه شنبه آن را علنی خواهد کرد.

اقدامات ترامپ در آخرین ساعت های ریاست اش

سه منبع آگاه به خبرگزاری سی ان ان گفته اند که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا قصد دارد یک روز قبل از ترک کاخ سفید، حدود یکصد فرمان عفو یا تخفیف از مجازات صادر کند.

گفته می شود که دیروز یکشنبه، جلسه ای پیرامون این موضوع در کاخ سفید تشکیل شده است.

ظاهرا قرار بوده اسامی افراد مشمول عفو در ایام کریسمس اعلام شود حال آنکه دغدغه ترامپ برای رسیدگی به ادعای تقلب انتخاباتی ۲۰۲۰ و همچنین حادثه حمله به کنگره آمریکا در تاریخ ۶ ژانویه (۱۷ دی)، این اقدام را به تاخیر انداخت.

ظاهراً لیست بلند بالایی که روز سه شنبه علنی خواهد شد شامل نام ترامپ نمی شود. پیشتر این گمانه زنی وجود داشت که او بخواهد خودش را از بابت اتهامات آتی که از جانب حزب دموکرات تهدیدش می کند؛ مورد عفو قرار دهد.

همچنین انتظار نمی رود به رغم درخواست ها برای عفو «جولیان آسانژ» بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکیلیکس، نام او هم در این لیست موجود باشد.

پیشتر گفته شده بود که احتمالاً «استیو بانون» استراتژیست سابق کاخ سفید که متهم به کلاهبرداری از کمپین مالی کمک به ساخت دیوار مرزی مکزیک است، مشمول عفو خواهد شد.

طبق پیش بینی ها، افراد مشمول عفو ترامپ، ترکیبی از متحدان نزدیک او و همچنین مجرمینی خواهند بود که به صلاحدید دستگاه قضایی، از تخفیف در مجازات برخوردار می شوند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com

منبع : سیمرغ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید