تارت ماهی تن

0
13

تارت ماهی تن

قوطی‌های ماهی تن را ۲۰ دقیقه بجوشانید. آن‌گاه ماهی تن را در صافی بریزید تا روغن اضافی آن گرفته شود. حالا در ظرف مناسبی فلفل دلمه‌ای، ذرت، سیر، نمک، فلفل و ماهی را مخلوط کنید. سپس نیمی از پنیر را با مواد فراهم کرده ترکیب کنید

مواد لازم برای ۶ نفر

ماهی تن………………. ۲ قوطی

فلفل دلمه‌ای خرد کرده……………………. ۱ عدد کوچک

کنسرو ذرت…………………. سه‌چهارم پیمانه

سیر له کرده………………………… ۱ حبه

نمک و فلفل ………………به میزان لازم

پنیر موزارلای دالیا…………………..  ۲۰۰ گرم

 

مواد لازم برای تهیه خمیر تارت:

آرد………………… ۲۵۰ گرم

کره سرد…………….. ۱۳۰ گرم

زرده تخم‌مرغ……………….. ۲ عدد

نمک ……………..به میزان لازم

آب سرد…………………… ۲ تا ۳ قاشق سوپخوری

 بیشتربخوانید:

طرز تهیه چاکلت لاوا کیک با فر و بدون فر

 

 

روش‌تهیه

قوطی‌های ماهی تن را ۲۰ دقیقه بجوشانید. آن‌گاه ماهی تن را در صافی بریزید تا روغن اضافی آن گرفته شود. حالا در ظرف مناسبی فلفل دلمه‌ای، ذرت، سیر، نمک، فلفل و ماهی را مخلوط کنید. سپس نیمی از پنیر را با مواد فراهم کرده ترکیب کنید و در خمیر تارت نیم‌پز شده بریزید، سطح آن را صاف کنید و رویش را با باقیمانده پنیر بپوشانید. اینک تارت را در فر گرم کرده با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت تقریبی ۱۵تا۲۰ دقیقه بپزید تا سطح تارت طلایی شود.

 بیشتربخوانید:

دستور پخت تارت نیمرو به همراه پنیر و بیکن

 

 

روش تهیه خمیر تارت:

 آرد، کره خرد کرده، زرده و نمک را در کاسه دستگاه غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مواد به صورت خرده نان شود. آن‌گاه آب را بیفزائید تا خمیر صاف و یکدستی حاصل شود. حالا خمیر آماده را ۳۰ دقیقه در کیسه پلاستیکی در یخچال قرار دهید. سپس روی سطح میز کار قدری آرد بپاشید و خمیر را با وردنه به فرم ظرف تارت به ضخامت ۴ تا ۵ میلی‌‌متر پهن کنید. اکنون خمیر را دور وردنه بپیچید و در ظرف تارت پهن کنید و با دست فرم ظرف را به آن بدهید، خمیر رایکساعت در یخچال قرار دهید. سپس در کف خمیر با چنگال چند سوراخ ایجاد کنید و در فر گرم کرده با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد ۱۵تا۲۰ دقیقه بپزید.

منبع : شور و شیرین

منبع : زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید