بیمه سلامت نگرانی مبتلایان به کرونا را کاهش می دهد

0
19


بیمه سلامت نگرانی مبتلایان به کرونا را کاهش می دهد

شاهدخت فتحی بیرانوند در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم آباد، با اشاره به تاثیرات مثبت روحی پوشش بیمه سلامت برای بیماران کرونایی افزود: عوارض و تاثیرات کرونا بر سلامت جسمی و روحی فرد خدشه وارد می کند و بررسی های میدانی نشان داده که این ویروس یک عامل بیماری زا است و به نوعی اضطراب بیمار را بیشتر خواهد کرد.

ووی اظهار داشت: یکی از عوامل بهبودی مبتلایان به کرونا، بهبود سیستم ایمنی بدن است تا فرد بتواند بر این ویروس غلبه کند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان تصریح کرد: باید در شرایطی که فرد کرونایی اضطراب ناشی از بیماری را دارد  بتوان وضعیت روحی مناسبی برای وی فراهم کرد تا با نگرانی های روحی، سیر بیماری طولانی تر و جبران ناپذیر نباشد.

فتحی بیرانوند گفت: در این راستا بیمه سلامت در حمایت از بیماران کرونایی، با توجه به شرایط اقتصادی کشور و بالا بودن نرخ درمان، هزینه های ناشی از  درمان این بیماری را پرداخت می کند.

وی اظهار داشت: بیمه سلامت تا ۹۰ درصد هزینه های درمان بیماران کرونایی را پرداخت می کند.

به گفته فتحی بیرانوند ۶۰ درصد جمعیت لرستان معادل یک میلیون و ۶۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

تعداد مبتلایان به کرونا در این استان تاهفتم اسفندماه به ۶۷ هزار و ۲۸۵ نفر رسیده است و تاکنون یک هزار و ۳۴۸ نفر از مردم این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

براساس اعلام معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد استانی شهرستان های خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، کوهدشت، پلدختر، دلفان و سلسله، دورود و ازنا در وضعیت زرد و رومشکان و چگنی در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند.

لرستان_خرم آباد، امین پارسا

منبع :
رکنا

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید