برگزاری مسابقه «چهل لشکر فرشته» با محوریت مادران شهید گیلانی

0
36
زنان شهید

مسئول امور زنان اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان از برگزاری نخستین مسابقه نقاشی «چهل لشکر فرشته» در رشت خبر داد و گفت: ۴۰ دانش‌آموز دختر از تصاویر شهدای زن و مادران شهید گیلانی نقاشی کردند.

سمیه اقدامی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری مسابقه نقاشی «چهل لشکر فرشته» با همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اظهار کرد: این مسابقه امروز به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در هنرستان دخترانه پروین اعتصامی رشت برگزار شد.

وی با بیان اینکه در مسابقه مذکور ۴۰ نفر از دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم، شش هنرستان دخترانه رشت از تصاویر ۳۳ زن شهیده گیلان و مادران سه و دو شهید گیلانی نقاشی کردند، افزود: آثار برتر همزمان با ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی معرفی و نمایشگاه مربوطه در حسینیه هنر رشت برگزار می شود.

مسئول امور زنان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان نسل جوان و نوجوان را نیازمند آشنایی با الگوهای ناب ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد: زنان شهیده و جانباز و مادران و همسران شهدا در هشت‌سال دفاع مقدس نقشی بی‌بدیل در تاریخ این مرز و بوم ایفا کردند.

اقدامی با بیان اینکه استان گیلان علیرغم فاصله جغرافیایی از جبهه‌های جنگ هشت‌ساله ۳۳ زن شهیده و ۶۴ جانباز زن تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، گفت: امروز اهالی فرهنگ و هنر و رسانه باید به سراغ مادران و همسران شهدا و زنان رزمنده گیلانی بروند، زیرا فرصت کم است و از ۱۳ مادر سه شهید گیلانی تنها چهار نفر در قید حیات هستند.

وی شهدا و ایثارگران را سرمایه های معنوی ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: باید زمینه های الگوبرداری از شیوه و منش شهدا برای نسل جوان مهیا شود، زیرا ما همواره نیازمند روحیه از خودگذشتگی شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.

انتهای پیام

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید