اگر دیر ازدواج کنید به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوید

0
27

اگر دیر ازدواج کنید به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوید

استرس‌های کوچک و به‌ظاهر بی‌اهمیت، بیشتر از استرس‌های ناگهانی و بزرگ در مرگ و میر نقش دارد و آرامش مردان بعد از ازدواج به حدی می‌رسد، که این فشار‌های روزمره برای آن‌ها به استرس‌های کشنده تبدیل نمی‌شود.

برترین‌ها: استرس‌های کوچک و به‌ظاهر بی‌اهمیت، بیشتر از استرس‌های ناگهانی و بزرگ در مرگ و میر نقش دارد و آرامش مردان بعد از ازدواج به حدی می‌رسد، که این فشار‌های روزمره برای آن‌ها به استرس‌های کشنده تبدیل نمی‌شود.

استرس شما را می‌کشد

اگر زود ازدواج نکنید به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوید

باور می‌کنید که استرس روی مجرد‌ها ۵۰ درصد بیشتر از متاهل‌هاست و حتی به مرگ آنها منتهی می‌شود. این ادعایی است که «سینانیوز» از زبان محققان مطرح کرده‌است. پژوهشگران معتقدند استرس یکی از اصلی‌ترین عوامل کم شدن عمر است و مردان متاهل کمتر از دیگر افراد روی زمین آن را تجربه می‌کنند.

ازدواج هم با خودش هزار و یک استرس می‌آورد اما پژوهشگران می‌گویند، با وجود تمام فشارهای ناشی از ازدواج، بازهم دردسرهای روزانه تاثیر کمتری روی روان مردان متاهل می‌گذارد و عمر مردها با ازدواج طولانی‌تر می‌شود. پژوهشگران این نتایج را درحالی اعلام کردند که معتقدند استرس‌های کوچک و به‌ظاهر بی‌اهمیت، بیشتر از استرس‌های ناگهانی و بزرگ در مرگ و میر نقش دارد و آرامش مردان بعد از ازدواج به حدی می‌رسد، که این فشارهای روزمره برای آنها به استرس‌های کشنده تبدیل نمی‌شود.

سیگاری می‌شوید

اگر زود ازدواج نکنید به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوید

شاید فکر کنید مصرف دخانیات، علاقه‌ای است که در خون افراد است. اما محققان می‌گویند، مجرد یا متاهل بودن، روی این میل هم تاثیر می‌گذارد.

به نوشته خبرگزاری آلمان، پژوهشگران معتقدند متاهل‌ها کمتر از دیگران سراغ دخانیات می‌روند. آنها می‌گویند مجرد‌ها رکورد‌دار مصرف سیگار هستند؛ تاجایی که زنان مطلقه تا ۱۴ درصد بیشتر از متاهل‌ها سیگاری می‌شوند و مردانی که بدون همسر زندگی می‌کنند هم تا ۱۸ درصد بیشتر احتمال دارد که به سمت سیگار کشیدن بروند. ازدواج و تشکیل خانواده، مسئولیت‌پذیری افراد را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود بیشتر نگران سلامت و آینده‌شان باشند.

زیر جراحی قلب می‌میرید

اگر زود ازدواج نکنید به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوید

سابقه ژنتیک یا مشکلات زندگی و تغذیه نامناسب، هر کدام‌شان می‌توانند مقصر بیمار شدن قلب شما باشند. اما اگر می‌خواهید سلامت‌تان را برای چنین روز مبادایی و بعد از یک جراحی قلب تضمین کنید، ازدواج کنید. محققان می‌گویند، از میان میلیون‌ها فردی که برای جراحی قلب پایشان به بیمارستان باز می‌شود، متاهل‌ها شانس بیشتری برای زنده‌ماندن دارند.

از نظر آنها، احتمال مرگ مجرد‌ها بعد از چنین عملی، ۳برابر بیشتر است. به گزارش تایم، متاهل‌ها نه‌تنها شانس بیشتری برای زندگی دارند بلکه زودتر هم از بستر بیماری بلند می‌شوند. این درحالی است که ۷۱ درصد مجرد‌هایی که قلبشان را عمل می‌کنند تا ۵ سال بعد از این جراحی با زندگی خداحافظی می‌کنند.

وسواسی می‌شوید

اگر زود ازدواج نکنید به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوید

اگر نمی‌توانید از میان گزینه‌های بسیاری که اطرافتان می‌بینید، یکی را برای ازدواج انتخاب کنید، اسم خود را مشکل پسند نگذاریدزیرا ممکن است به اختلال روانی وسواس مبتلا شده و خودتان بی‌خبر باشید. وسواس یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است و متخصصان معتقدند، این بیماری، مجرد‌ها را بیشتر از دیگران به‌خود درگیر می‌کند.

بسیاری از افراد مجرد که اختلال وسواس دارند قبول نمی‌کنند که متاهل شوند که این مورد یکی از دلایل وسواس در این افراد است.» او معتقد است شیوع این بیماری در زن‌ها و مردها یکسان است اما مجرد‌ها سهم بیشتری از آن را به‌خود اختصاص داده‌اند. به گفته این روانپزشک، ۳درصد از ایرانی‌ها با اختلال وسواس دست و پنجه نرم می‌کنند که بیشتر آنها هم کسانی هستند که هنوز ازدواج نکرده‌اند.

فشار‌تان بالا می‌رود

اگر زود ازدواج نکنید به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوید

مهم نیست که دوستان زیادی دارید یا اینکه خانواده‌تان از شما حمایت می‌کنند بلکه هیچ کدام از این عوامل نمی‌توانند فشار خون شما را در حالت تعادل قرار دهند.

محققان دانشگاه «بریگهام یانگ» معتقدند، ازدواج کردن اصلی‌ترین عاملی است که می‌تواند فشار خون شما را کنترل کند. از نظر آنها متاهل‌هایی که از زندگی‌شان رضایت دارند، فشارخونشان ۴ درجه پایین‌تر از مجرد‌هاست. البته تنها یک ازدواج موفق است که می‌تواند روی این موضوع تاثیر بگذارد و متاهل‌هایی که از زندگی‌شان راضی نیستند، فشار‌خونشان تا این درجه پایین نمی‌ماند.

آلزایمر می‌گیرید

اگر زود ازدواج نکنید به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوید

درست است که تغذیه و بسیاری از عوامل دیگردر ابتلای شما به آلزایمر نقش دارند اما محققان می‌گویند، اگر ازدواج کنید به احتمال کمتری این بیماری به سراغتان می‌آید. از نظر آنها اختلالات مغزی و فکری، بیشتر سراغ مجرد‌ها یا کسانی می‌رود که یک ازدواج ناموفق داشته‌اند.

پژوهشگران معتقدند افرادی که متاهل و دارای فرزند هستند از نظر اجتماعی فعال‌تر بوده و مغز‌شان بیشتر از افراد مجرد‌ به محرک‌ها واکنش نشان می‌دهد. یافته‌های آنها نشان می‌دهد کسانی که تا سنین میانسالی در کنار همسرشان زندگی می‌کنند، ۵۰ درصد کمتر دچار آلزایمر و اختلالات مشابه مغزی می‌شوند. این درصورتی است که طلاق هم می‌تواند احتمال زوال عقل را تا ۳ برابر بیشتر کند.

منبع : زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید