اکیپ‌ها در گَوَر و گاچال هستند/ وسعت حریق ۱۵ تا ۲۰ هکتار است

0
74

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

اکیپ‌ها در گَوَر و گاچال هستند/ وسعت حریق ۱۵ تا ۲۰ هکتار است

ایسنا/لرستان فرماندار کوهدشت گفت: حریق به ۱۵ تا ۲۰ هکتار از منطقه گَوَر و گاچال شهرستان خسارت وارد کرد.

ماشاالله نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در آتش‌سوزی‌های جنگل‌ها و مراتع که ناگهانی رخ می‌دهند، خیلی چیزها غیرقابل‌پیش‌بینی است.

وی بیان کرد: شعله‌های آتش گسترده، صعب‌العبور و کوهستانی بودن منطقه و گرمای بیش از حد، کار اطفاء را سخت‌تر کرده بود.

نعمتی با بیان اینکه خاموش کردن آتش در گرمای بیش از حد کاری مشکل و طاقت‌فرساست، از برخی اظهارنظرها در فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: ۴۸ ساعت است به همراه تمامی نیروهای ادارات، مردم، بسیج و … شبانه‌روزی در منطقه حضور داریم.

فرماندار کوهدشت با تاکید بر اینکه آوردن هلیکوپتر کار برای این آتش‌سوزی کار آسانی نبوده و بسیار سخت بود، افزود: بالگرد در عملیات هلی‌برد با نقص فنی مواجه شد و حتی مجبور به فرود اضطراری شد.

فرماندار کوهدشت با بیان اینکه برای خاموش کردن آتش تمام توان و ظرفیت شهرستان و حتی استان بکار گرفته شد، اضافه کرد: کنده درختان و وزش باد شدید کار اطفای حریق را برای ما سخت کرد اما نباید منکر زحمات همه افراد باشیم.

نعمتی از حضور نیروها در منطقه مورد حریق و پایش آن خبر داد و خاطرنشان کرد: نیروها اکیپ‌بندی  شده و مشغول پایش منطقه هستند که زحمات آنها قابل تقدیر و ستایش است.

وی با بیان اینکه بین ۱۵ تا ۲۰ هکتار از این منطقه دچار حریق شد، در خصوص دستگیری برخی افراد در رابطه با آتش‌سوزی گفت: اینکه افراد دستگیر شده مقصر هستند یا نه موضوع در حال بررسی است و مرجع رسیدگی باید صحت موضوع را تائید و اعلام کند.

نعمتی گفت: از همه افراد و نیروهایی که برای اطفای حریق پای کار آمدند و اصحاب رسانه که نقش اطلاع‌رسانی را در رابطه با این حریق داشتند، تشکر می‌کنم.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید