انگلیس مدعی کشف ماده سمی در خون ناوالنی شد

0
28

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان منع سلاح‌های شیمیایی انگلیس در بیانیه‌ای مدعی کشف ماده سمی در آزمایش خون و ادرار «الکساندر ناوالنی» منتقد دولت روسیه شد.

انگلیس مدعی کشف ماده سمی در خون ناوالنی شد

الکساندر ناوالنی ماه گذشته در یک پرواز داخلی در سیبری بیمار شد و به کما رفت؛ او در همان شرایط با هواپیما به بیمارستانی در برلین منتقل شد.

پیش از این پزشکان آلمانی مدعی بودند آزمایش‌ها حاکی از مسمومیت ناوالنی با یک عامل عصبی است؛ گفته می‌شود این آزمایش‌ها در سه کشور مختلف انجام شده است، از این رو دولت‌های غربی از روسیه خواسته‌اند تا در این باره توضیح دهد.

اکنون سازمان منع سلاح‌های شیمیایی انگلیس در بیانیه خود گفته است: «بدون شک ناوالنی با ماده نوویچوک (عامل اعصاب) مسموم شده است.»

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس نیز در این باره با بیان آنکه انگلیس به دقتِ تمام این موضوع را بررسی خواهد کرد، در کمیته پارلمانی کشورش گفت: «ما هنوز به اف‌اس‌بی (سازمان فدرال روسیه) این موضوع را خبر نداده‌ایم، اما به نظرم باید مسکو به این نتیجه پاسخگو باشد. ما باید اقدامات بعدیمان را در این زمینه بررسی کنیم.»

این اظهارات انگلیس پس از در اختیار گرفتن اطلاعاتی از سوی آلمان منتشر شده است و برلین نیز علیرغم درخواست مکرر روسیه، از قرار دادن جزئیات پرونده برای مسکو امتناع ورزیده است.

به تازگی ناوالنی در اولین ویدئوی منتشر شده در یوتیوب مصاحبه‌ای کرد و مدعی شد «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، متهم به مسموم کردن اوست.

کرملین در واکنش به این اظهارات، آن‌ها را «بسیار توهین‌آمیز و غیرقابل پذیرش خواند.»

باشگاه خبرنگارانمنبع خبر : تابناک با تو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید