انتقادات صریح محمد رحمانیان از مسئولین/ به انواع ذلت‌ها تن دادیم/ حرفم را می‌گویم حتی به قیمت توقیف!/اخطار یک کارگردان

0
87

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

کارگردان نمایش “عشق روزهای کرونا” گفت: از همه جا مجوز داریم ولی دوستان صبح به صبح یا دنبال لغو مجوز ما هستند یا دنبال تعطیلی کارمان.


ایران آرت: محمد رحمانیان در آستانه اجرای نمایش تازه‌اش «عشق روزهای کرونا» گفت برای اجرای این نمایش انواع ذلت‌ها را پذیرفته و کسانی را که در این زمینه مشکل‌تراشی کرده‌اند، نمی‌بخشد و از خداوند می‌خواهد که آنان را مجازات کند.

 این نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر در نشستی خبری که امروز ۲۵ شهریور ماه برگزار شد، بارها تاکید کرد که مسئولیت تمام حرف‌هایش متوجه اوست و قصد دارد حرف‌هایی مهم بزند حتی اگر به قیمت تعطیلی اجرای نمایشش تمام شود ولی در عین حال خاطرنشان کرد حضور بازیگران نمایش در این نشست، به معنای تایید سخنان او نیست.

او گفت: باید این اخطار را بدهم اگر مرا به عنوان هنرمند قبول دارید، وظیفه خود می‌دانم بگویم که در چند سال اخیر سطح مطالبات هنرمندان از دستگاه‌های حاکمه که جریان‌های فرهنگی را رصد می‌کنند،بسیار تقلیل پیدا کرده است. آنان روز به روز فشار خود را بر ما بیشتر کرده‌اند.

رحمانیان با تاکید بر اینکه باید مراقب هنرمندان باشیم، افزود: این تعداد هنرمند را آسان به دست نیاورده‌ایم که امروز داریم به آسانی از دست‌شان می‌دهیم.

او ابراز تاسف کرد: شرایط را به گونه‌ای فراهم کرده‌اند که تئاتر حرفی برای گفتن نداشته باشد  و تبدیل به جریانی بی‌خاصیت شود که فقط به درد سرگرمی می‌خورد ولی مسئولان و هنرمندان کمک کنند تا این شرایط برداشته شود.

رحمانیان با بیان اینکه تئاتر کار کردن خیلی سخت شده، اضافه کرد: هر لحظه همه ما را بی‌حرمت می‌کنند. بدترین شرایط اجرایی و رفتاری را با ما دارند و ما هم می‌پذیریم.

به گزارش ایسنا او ادامه داد: در ماه محرم هستیم که حرف مهمی برای ما دارد؛ «هیهات منه الذله» ولی به قول آقای بیضایی از او (امام حسین) بسیار می‌گویند و اصلا شبیه او نیستند. ما هم بارها این جمله را گفتیم ولی انواع ذلت‌ها را از مسئولان  دیدیم.

محمد رحمانیان

او ادامه داد: هرگز شما را نمی‌بخشم و امیدوارم بابت این بی‌حرمتی‌ها خداوند شما را مجازات کند. هرچند ممکن است این حرف‌ها به قیمت توقیف نمایشم تمام شود ولی لازم دیدم بگویم.

رحمانیان خطاب به امام حسین (ع) گفت: حسین عزیز! ما حتی یک پیشنهاد شما را نتوانستیم عمل کنیم. به همه ذلت‌ها تن دادم که این نمایش اجرا شود و مسئولیت همه این حرف‌ها با من است.     

او در این نشست به تشریح مشکلاتی که برای اجرای این نمایش با آن رو به رو شده، پرداخت و افزود: فکر نمی‌کردم نمایش به این سادگی، این همه دچار مشکلات گوناگون شود که البته بخش عمده‌ای از آن حل شده و بخش دیگر به عهده من نیست.

این کارگردان افزود: از همه جا مجوز داریم ولی دوستان صبح به صبح یا دنبال لغو مجوز ما هستند یا دنبال تعطیلی کارمان.

رحمانیان اضافه کرد: تا همین ۲۰ روز پیش آدم محترمی بودم ولی همین که بحث اجرا مطرح شد، بدترین و غیرمحترمانه‌ترین رفتارها را دیدم، بارها پشت در بسته اتاق‌ها ماندم و تماس‌هایم بی‌پاسخ ماند

قرار است نمایش “عشق روزهای کرونا” از روز پنجشنبه ۲۷ شهریور ماه در فضای باز تالار وحدت اجرا شود.

بخشی از ترانه‌های این نمایش در نشست خبری اجرا شد. در این نشست امیر کاو آهنین جان،افشین هاشمی، غزل شاکری،بازیگر کودک مبینا طبایی و تعدادی از بازیگران جوان این کار حضور داشتند و بهنوش طباطبایی هم دقایقی برای عکاسی حاضر بود.

 
منبع خبر : ایران آرت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید