انتقادات خبرنگاران و اصحاب رسانه باید در مسیر اصلاح کاستی ها باشد

0
43

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


انتقادات خبرنگاران و اصحاب رسانه باید در مسیر اصلاح کاستی ها باشد

سنندج – فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: انتقادات و نقدهای خبرنگاران و اصحاب رسانه باید در راستای اصلاح کاستی ها و رفع کمبودها باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، کامیل کریمیان شامگاه پنجشنبه در نشست با خبرنگاران شهرستان سقز با بیان اینکه نقد برای اصلاح کاستی‌هاست، اظهار داشت: خبرنگاران غیر از مصحلت عموم، به چیزی نمی‌اندیشد و همواره برای اصلاح امور از نقدهای خبرنگاران استفاده کرده‌ام ولی نقد بایستی سازنده باشد گرچه، گاهی مطالب انتقادآمیز، جنبه تخریب داشته است.

وی با عنوان اینکه، پیگیری مسائل و رصد مشکلات جزء گزارشگری پیگیرانه و رسالت‌های خبری است، تصریح کرد: خبرنگاری با مچ گیری متفاوت است و حب و بغض شخصی را با کار حرفه‌ای دخالت نمی‌دهد.

کریمیان در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اهمیت قائل شدن مسئولان استان برای شهرستان سقز، بیان کرد: فرودگاه سقز در سال ۹۵ به عنوان یک پروژه خاتمه یافته خارج از دستور قرار گرفت که به همت استاندار و مسئولان وقت، دو بار به پروژه اعتبار تزریق شد.

وی عنوان کرد: دیروز رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در بازدید از پروژه‌های شهرستان اعتبار قابل توجهی اختصاص داد که ۱۱ میلیارد تومان اعتبار آن برای جاده سه کیلومتری جایگزین در حوزه فرودگاه سقز بود.

کریمیان ادامه داد: به دلیل عزم مصمم دولت جهت بهره برداری از پروژه فرودگاه سقز تا ۱۴۰۰ هر هفته جلسات ویژه‌ای با حضور و پیگیری استاندار در سنندج برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه تخصیص آب هم برای اولین بار اقدامات اساسی توسط استاندار به ثمر نشسته است که به مرور این تخصیص عملیاتی می‌گردد.

مدیر خانه مطبوعات سقز هم خبرنگاران را سفیران فرهنگی و ارتباطی جامعه توصیف کرد که در جامعه اطلاعاتی به دنبال افزایش آگاهی و دانایی مخاطبان هستند.

فردین مصطفایی اظهار داشت: در راستای ساماندهی عضویت خبرنگاران در خانه مطبوعات استان، تاکنون ۲۱ نفر خبرنگار سقزی عضو این تشکل هستند که عضویت ۶ نفر هم در دست پیگیری و بررسی است.

وی همچنین اظهار داشت: در آستانه روز خبرنگار وبینار چالش‌های روزنامه داری و روزنامه نگاری در کردستان توسط عضو خانه مطبوعات سقز در بستر اینستاگرام برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گاهاً از خبرنگاران شکایاتی مطرح می‌شود بر تشکیل شورای حل اختلاف متشکل از صاحبان فن روزنامه نگاری تاکید کرد.

در این نشست، خبرنگاران پیرامون نظارت بیشتر فرمانداری بر شورا و شهرداری و اصناف بر بازار، افزایش نزاع‌های خیابانی، تسریع در اتمام پروژه‌های نیمه تمام، بومی گزینی در استخدام‌ها، تغییرات مدیریتی، بالا رفتن آستانه تحمل مدیران، جلوگیری از زمین خواری و افزایش کرایه منزل بحث و بررسی کردند.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید